Znaleziono 2 wyniki

autor: olo_3
22 lip 2006, 00:21
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: Podpory a dlugosc walka
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5891

w/w podpory wyglądają na wyciskane a następnie anodowane, w takim przypadku dokładność przy 1,5m będzie w granicach kilku mm, ale zawsze można przeszlifować, tylko cza mieć odpowiednia maszynę i tarcze

Moim zdaniem na walkach nie ma co oszczędzać(w granicach rozsądku), na 2m musza być podparte
autor: olo_3
21 lip 2006, 11:53
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: Podpory a dlugosc walka
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5891

Właściwe trzeba wałek podeprzeć na całej długości.

Podpory częściowe wprowadzono ze względów ekonomicznych do rozwiązań amatorskich, w tych tez rozwiązaniach rzadko stosuje się dokumentacje o jakiej piszesz (obliczenia, próby wytrzymałościowe, prześwietlania spawów, powierzchni, itp).
Podpory czesciowe nie sa idealnym rozwiązaniem maja kilka wad: ciężko ustawić je osiowo, po miedzy podporami tworzą się naprężenia wałków, walki maja mniejsza nośność niż podparte na całości.

Wszystkie podpory musza być przykręcone do walka i maszyny (podstawy) ponieważ w maszynie występują drgania i przesunięcia, nie ma co liczyć na ciężar bramy – jest to rozumowanie dalece błędne !


Podpory kosztują owszem, ale jeśli maszyna ma być dokładna to musi kosztować, poza tym wykonanie podpór o długości 2m, z odpowiednia dokładnością będzie słono kosztować, może się okazać ze taniej wyjdzie kupić prowadnice prostokątne. Wszystko zależy od przeznaczenia maszyny i Twoich funduszy.

Wróć do „Podpory a dlugosc walka”