Znaleziono 2 wyniki

autor: Majster70
16 sty 2012, 13:07
Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
Temat: rozwiercanie otworów
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 13521

mike217 pisze:Wbrew pozorom poprowadzi się sam, taki jak będziesz miał błąd od wiertła taki będziesz miał potem od rozwiertaka.
Nie będzie inaczej. Skorygować oś otworu możesz tylko nożem na tokarce, na frezarce wytaczadłem względnie frezem. Na wiertarce raczej nic nie zrobisz, bo wiertarki mają mało sztywne wrzeciona.
autor: Majster70
16 sty 2012, 10:45
Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
Temat: rozwiercanie otworów
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 13521

iszczyg pisze:W poradniku tokarza wyczytałem, że rozwiertak ma się sam prowadzić. Wyklucza to chyba zamocowanie do w uchwycie wiertarskim
Chodzi o to, że rozwiertak ma być prowadzony przez wcześniej wywiercony otwór właśnie pod rozwiercanie, czyli przy prowadzeniu chodzi o część roboczą a nie chwyt - odnoszę wrażenie że tego nie skumałeś. Chciałem tylko uzupełnić wypowiedź GSM :)

Wróć do „rozwiercanie otworów”