Grawer.Gift pisze:To czy rzecz jest piękna to zależy nie od mocy lasera a od talentu grafika który to coś zaprojektował.Piotrek M pisze:Koledzy. Widzę że rozmawiacie o anodowanych blaszkach. Przecież to jaki efekt na anodzie wychodzi zależy od zastosowania rodzaju anody. Anoda to cieniutka warstwa metaliczna, zatem w zależności od jej składu oraz grubości taki osiągniemy efekt. Zatem i jeden i drugi kolega ma rację. Na jednym materiale laserem 20W zrobimy piękną rzecz a na innym nawet 100W będzie to trudne.
Przynajmniej ja tak to widzę.
-:)
A co do mocy lasera i anodowania.
Anodowania (eloksalacja, od elektrolityczna oksydacja aluminium) to jest to warstwa tlenku aluminium i skład jest jej znany Al2O3.
wiec teza :nie przemawia do mnie - skład jest ten sam zawsze.zatem w zależności od jej składu oraz grubości taki osiągniemy efekt
Wątpliwa tez jest wiec teza ze 100W laserem będzie ciężko ruszyć taka warstwę i to ze względu na grubość.
Są różne typy anodowania w różnych kwasach. Można uzyskać różne efekty anodowania w różnych warunkach elektrolizy. Można wykończyć powierzchnię anodowania np.polerując. Co za tym idzie mamy różne grubości tej powłoki, rodzaje twardości jak i proporcje, które wrastają i wyrastają w powierzchnię.
PS.
Ja też.To czy rzecz jest piękna to zależy nie od mocy lasera a od talentu grafika który to coś zaprojektował.
Przynajmniej ja tak to widzę.
