Ja mam TB6600 podłączone pod arduino. Ono nie było tu problemem tylko stepstick-i. Na nich silniki wyciągały max 3000 mm/min, a po przepięciu na TB6600 dały radę na 6000 mm/min (i to przy trapezach).No_bo pisze:Acz...widziałem na youtubach jak za pomocą arduino gość wysterowywał układ zbudowany na Tb6600 (kupną płytkę). Podpiął Arduino pod usb a wyjścia z niego pod LPT płyty TB6600. I tak miał sterowanie "popularnym" sterownikiem za pomocą USB.
Koszt elementów jest 20zł mniejszy niż gotowy sterownik, więc kupiłem. W praktyce działa mi drugi rok w moim "wypasionym drewniaku". Osiągi przekraczają możliwości maszyny (w testach na śrubie o skoku 20mm dawał radę na 18m/min - mało biurko się nie rozsypało od bujania). Mam też dwie małe maszynki, w których miały być stepstick-i, ale wymieniłem na TB6600. To są najtańsze sterowniki na rynku, na których się nie zawiodłem, a wręcz jestem zaskoczony ich działaniem. W "wypasionym drewniaku" mam silniki wysokonapięciowe, a mimo to TB6600 na ledwie 30V daje radę. Maszyna nigdy nie zgubiła mi kroku.No_bo pisze:Tak na marginesie - masz jakąś wersję sterownika sklepową, czy sam robiłeś.
Przymierzam się własnie do zakupu całościowej płyty na Tb6600. Jak sprawuje się w praktyce, do napędu jakiej maszyny używasz tego sterownika ?
Używam pojedyńczych sterowników TB6600 i do tego płyta główna (linuxCNC) lub arduino (Estlcam).