kamar pisze:Na tą chwilę skłaniam się ku Porębie



Wróć do „Raspbery PI a raczej już BeagleBone Black :)”
Nie przesadzajmy, gdyby to była prawda to nic by się nie opłacało kupować z ebay. ODROID-a zaproponowałem, bo "goły" bardziej się nadaje niż "gołe" RPI, ale w konfrontacji z BeagleBone to nie ma o czym dyskutować. Procesor ok, a po dodaniu nakładki za 25 euro mamy już wszystko co nam potrzebne za grosze.upanie pisze:Po sprowadzeniu do Polski cena ODROID-a jest co najmniej dwukrotnie większa niż RPI.
Może i w Kamami tak jest, nawet nie wiedziałem, że mają to w sprzedaży. Normalna cena ODROID U3 to 59$ (więc sobie przelicz). Pewnie, że RPI jest popularny, ale ciut wolny jak na wydajną pracę w LinuxCNC. Nie ma co już dyskutować skoro Kamar podjął decyzję. BagleBone jest szybszy do tego jest nawet nakładka z portem równoległym, więc chyba o RPI można w tym momencie zapomnieć.upanie pisze:http://www.kamami.pl/index.php?ukey=pro ... tID=196694
http://www.kamami.pl/index.php?ukey=pro ... tID=211538
ODROID 402 a RPI 159 PLN
Jakie wersje? Chyba mylisz produkty.
RPI ma wiele dystrybucji linuxa ODROID pod tym względem długo mu nie dorówna bo nie jest tak popularny ze względu na cenę i moment pojawienia się na rynku.
Rzut oka do oferty sprzedawców i mamy trzy warianty cenowe.upanie pisze:Jakie wersje? Chyba mylisz produkty.
Skoro jest to dedykowana platforma pod linux-a, to dla czego miałyby być problemy? Jeśli na RPI były próby skuteczne, to na ODROID powinno to chodzić tylko lepiej (co by nie mówić to jest to bardziej wydajna maszyna). W porównaniu cena/parametry raczej ODROID wypada korzystniej (przy cenie tylko minimalne wyższej).upanie pisze:Nie jest tak wesoło z linuchem na ODROID-a tak więc odpuśćcie to sobie.
Na RPI były już próby odpalenia linuxcnc i chyba skuteczne.