Znaleziono 2 wyniki

autor: ezbig
05 kwie 2010, 23:47
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: drukarka do twardych podłoży
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3806

Raczej tego nie przerobisz bez zniszczenia i utraty gwarancji, dlatego ja na próbę kupiłem na allegro drukarkę za 20 zł. Miałem kupić nową za 160, ale trafiła się okazja na taki model co nie drukował 3 miesiące i zdaniem sprzedającego zasechł. Drukarkę udrożniłem i za 20 miałem prawie nówkę.

Z moich obserwacji wynika, że większość nowych, tanich drukarek ma w środku szkielet z tworzywa w jednym kawałku i trzeba go niestety odciąć od dołu, żeby drukarka miała dostęp do blatu. Starsze modele są lepsze do modyfikacji, ale są wolne. Drukarki pro są bardzo dobre do przeróbki, tylko cena... wysoka jak na eksperymenty.

Co do fotek to nie ma na razie czego oglądać. Jestem na takim etapie, że wyciąłem z całej drukarki interesujący mnie fragment, mam prowadnice i blat na podstawę. Najwcześniej zajmę się tym za miesiąc. Chyba, że kolega chce zobaczyć jak drukarka w środku wygląda.
autor: ezbig
05 kwie 2010, 12:18
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: drukarka do twardych podłoży
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3806

Przesuwanie drukarki po płaskim podłożu to żaden problem. Kupiłem sobie w tym celu za 20 zł epsona i wyciąłem z niego cały mechanizm z głowicą. Chodziło mi o to, żeby całość była lekka, bo nie wiem jak mocny jest silnik od przesuwania papieru. Taki mechanizm montujesz na prowadnicach (ja kupiłem szufladowe). Na wałek przesuwający papier nawijasz kilka zwojów cienkiej struny gitarowej, napinasz ją i mocujesz sztywno końce. Drukarka obracając wałkiem do papieru ciągnie mechanizm z taką samą prędkością jak wcześniej przesuwała papier.

To mechanika - możesz zrobić to w 2 godziny, ale masz do rozwiązania jeszcze problem elektroniczny. Drukarka ma czujniki papieru - zwykle 2. Jeden bada czy papier jest załadowany (ten wystarczy załączyć na stałe), drugi sprawdza czy papier się nie zaciął. Jak nie załączy się w odpowiednim czasie to drukarka zwraca komunikat zacięcia papieru. Na stałe połączyć go też nie możesz, bo wtedy od razu dostaniesz komunikat zacięcia. Zwróć też uwagę, na to, że zanim drukarka zacznie drukować, to wykonuje kilka obrotów wałkiem do papieru, ale papier jeszcze nie jest załadowany. Tak się dzieje, ponieważ pompka, które płukając głowicę, ciągnie atrament do "pampersa" i korzysta z tego samego napędu. Trzeba to uwzględnić i odłączać silnik na ten czas, ale płukanie musisz jakoś rozwiązać, bo głowica tego potrzebuje. Nie wiem jak w innych drukarkach, ale w epsonie, papier jedzie poza czujnik, a potem powoli wraca.

Innymi słowy trzeba oszukać drukarkę w kilku momentach, które w druku na płaskim nie są potrzebne, a ze względu na uproszczony mechanizm drukarki trzeba je pominąć. Inaczej druk będziesz zaczynał 20 cm dalej (strzelam, bo jeszcze tego nie sprawdziłem, mój dawca ciągle czeka na przeróbkę elektroniki).

Wróć do „drukarka do twardych podłoży”