Znaleziono 3 wyniki

autor: Yogi_
04 mar 2012, 19:58
Forum: Obróbka drewna
Temat: Giecie sklejki
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6866

Zeddicus pisze:Tak więc:
- gięcie sklejki 20mm jest możliwe - ale raczej na profesjonalnym sprzęcie a nie za pomocą wkrętarki, wkrętów i konstrukcji z drewnianych, prostokątnych bali.
A przepraszam gdzie na załączonym obrazku są prostokątne bale? Część obrazka po prawej pokazuje wycięcie dwóch części podpory z jednego arkusza. Takich podpór powinieneś dać hm... co 30 cm no może co 40. Daje to 150/40 ~ 4 plus podpora na drugim końcu, razem 5. Resztki może uda się zaadaptować na "listewki" poprzeczne łączące podpory i trzymające jezdnię. Czyli przy dobrych układach jest to 7 arkuszy grubości 18-22mm. Przypominam jeden arkusz jezdni obejmuje ok 1/8 okręgu średnicy 3m i uwierz tyle to go wygniesz, przejdź się jutro do jakiegoś składu i poproś o pokazanie.
widiowe.pl pisze:Nie jestem pewny czy sklejka elastyczna nadaje się na rampę. Czy chłopaki nie będą wybijać się podczas najazdów i czy wytrzyma skoki.
Otóż właśnie to nie ma być popierdułka a solidny kawał mebla. licząc oszczędnościowo:
http://www.sklejki.pl/p49302,sklejka-18 ... -braz.html
211,39 brutto razy 7 sztuk ~ 1500
plus nawierzchnia:
http://www.sklejki.pl/p49447,sklejka-4- ... -braz.html
69,45brutto razy 1,5 szt ~ 100
razem 1600 za segment 1,5m
Przy większym zamówieniu pewnie uda Ci się wynegocjować lepsze ceny.
Niestety pomysł, że zrobisz to z kilku kantówek i 3 arkuszy na segment to niestety mrzonka.
autor: Yogi_
04 mar 2012, 18:52
Forum: Obróbka drewna
Temat: Giecie sklejki
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6866

Jak nie jak tak? ;-P
Gdzieś doczytałem, że promień gięcia sklejki 16 jest równy 200mm, no to 20 niech będzie 350mm, nie jestem drobiazgowy :-) wymagany jest promień 2500mm :-D, tyle co arkusz ma długości, mniejszy promień uzyskasz opierając arkusz 20-stki o ścianę i podłogę pól na pół.
Chłopaki mają niezłego sponsora :-) Co najmniej 7 arkuszy na segment toru długości 1,25 - 1,5 m.

[ Dodano: 2012-03-04, 18:55 ]
P.S.

O. To "gdzieś" to tu:
http://www.sklejki.eu/wybrane-dane-tech ... cznej.html .
autor: Yogi_
04 mar 2012, 15:23
Forum: Obróbka drewna
Temat: Giecie sklejki
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6866

Witam.
Uważam, że każda sklejka się wygnie. Kup taką co najmniej 20mm i ziu. I tak wychodzą prawie dwie płyty na ćwiartkę. na to położyłbym materiał twardy (lepsza sklejka?) tak z 5mm grubości i po zużyciu nowe montował z przesunięciem o jakieś 20% szerokości płyty.

Wróć do „Giecie sklejki”