
Większy boot był potrzebny przy jakiejś upgrade systemu z (o ile pamiętam) Fedora12 na Fedorę 16 i niby niepotrzebne dla Ubuntu 10.04, choć jeśli pojawi się LinuxCnc na Ubuntu 12.coś_tam to może się przydać.
Wróć do „Instrukcja instalacji LinuxCNC, dawniej zwanego EMC2”
Eeee... Tak to pogłupieją... Dwóch rożnych użytkowników - dwie przestrzenie adresowe - dwa różne adresy urządzeń sterowanych.MlKl pisze: Na tą chwilę robi się dyskoteka - otworzyłem sobie na raz na Virtualboxie EMC-a z płyty instalacyjnej i wersję z gita - okienka pogłupiały
A nue będzie tak, że zwiększy się jitter ale o stałą wartość? Hm... właśnie jak się zachowa jitter na drugiej i kolejnych maszynach?No i ogólnie - nie po to się instaluje jądro RT i pisze aplikację pod niego, żeby potem kazać walczyć o dostęp do sprzętu dwóm czy więcej jej instancjom.
markcomp77 pisze: może to być podobne do terminala bootowanego przez sieć z obrazu na serwerze (albo bez tego)
LTSP (choć nie jestem pewien jak sobie poradzi jetpipe z nie-drukarką).pomysł z dwoma kompami przy pracy z emc2, nie koniecznie dotyczy zdalnej administracji n-kontrolerów ruch na hali maszyn... (choć można i w ten sposób działać)
Tu pytanie czy wytrzyma brama, poza długością kabli nic się (w stosunku do maszyny "stałej") nie zmienia.na ruchomej bramie maszyny dużej maszyny - umieszczamy kontroler ruch (emc2) i sterowniki silników -- średnia długość kabli od sterownika do silnik ulega znacznemu skróceniu
czyli mamy jeden komp... stawiamy tam monitor i fotelik dla operatora... i niech sobie jeździ na ruchomej bramie...
VNCoperator łączy się z tym kompem na bramie przez sieć (drutowo lub wifi) zdalnie... ze swojego kompa na lądzie stałym
złośliwie:MlKl pisze:Pod Linuxem piszemy w konsoli:
Kod:
sudo apt-get install virtualbox
Kod: Zaznacz cały
[vmware@localhost ~]$ sudo apt-get install virtualbox
sudo: apt-get: command not found
[vmware@localhost ~]$