

Wróć do „Prasa warsztatowa hydrauliczna DIY”
pitsa pisze:Czytajcie uważniej co kto pisze, żeby nie było nieporozumień.
Nie wiem czemu tak to odbierasz, ja od podobnych zamiarów jestem raczej daleki bo odpowiednio dobrana belka z blachy też spełnia swoją rolę . Na fotkach praski nieco większego kalibru bo 100T . Jak widać konstruktorzy nawet te poważniejsze konstrukcje rozwiązują na różne sposoby, w tym na takie o których piszesz że można o kant pupy potłuc .ALZ pisze:http://www.ottohs.pl/prasy_hydrauliczne_warsztatowe.php - napisz im że nie wiedzą co czynią
ALZ pisze:Belki z ceownika, zastrzały itp wynalazki to o kant ... potłuc
ALZ pisze:wiem tylko że te ceowniki w prasie 30 t miały 140 wysokości
ALZ pisze:Belki z ceownika, zastrzały itp wynalazki to o kant ... potłuc. Zamiast tego po prostu zwykła blacha 14 i wysokość np 160 mm. Tylko taka belka pozwoli bez stresowo wyciskać sworznie, łożyska itp. bez "strzelania".Przerabiałem w ten sposób kupioną prasę 30 t. teraz jest ok.
środnik wspomnianego ceownika 140 ma zaledwie 7mm grubości . To wytłumacz mi proszę z czego bierze się ta większa wytrzymałość na zginanie niż blachy 14x160? Jak nie wierzysz to policz/ popatrz w tabelki wskaźników wytrzymałości na zginanie i momentów bezwładności.ALZ pisze:Krótsze boki ceownika w tym układzie to tylko waga
bear pisze:Przy 400 barach i 76mm średnicy tłoka osiąga się około 30T a z tego co mi wiadomo nawet z tego forum te pompy wyciągają trochę więcej.
bear pisze:Ten sam efekt miała prasa w pracy i wiem o czym piszesz ale nie wiem czy jest możliwość tego wyeliminowania. W pracy była prasa o wadzę około 1.5-2T ze stołem stałym z płyty 50mm podpartym na całej długości i napędem z silnika 14kW i miała ten sam problem nawet przy wyciskaniu łożysk z piast. Było to nawet widać przy wyciskaniu tulei silnikowych z bloku samochodowego.
bear pisze:Mam na stanie jakąś "40", da radę?
Wzmocnienie nie zaszkodzi. Sworznie protestować nie powinny o ile będą w jak największym stopniu obciążone siłami ścinającymi a nie momentem gnącym, więc ważnie żeby praktycznie nie było szczeliny miedzy stołem słupem.bear pisze:Stół wykony będzie również z ceownika 160mm, zamierzam górne ceowniki jak i dolne na stole zaślepić w środkowej części na długości 40cm blachą 6mm a sam stół skręcić razem śrubami ⌀ 16. Myślę że to na pewno poprawi i nada nieco sztywności aczkolwiek nie wiem jak teraz to zniosą sworznie.