Znaleziono 1 wynik

autor: skot84
20 gru 2009, 07:43
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Toczenie tłoków...
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9767

Przedewszystkim chciałbym się przywitać jestem tu nowy.

Myśle że jestem w stanie ci jakoś pomóc pracuje w firmie która produkuje tłoki dla takich koncernów jak VW, TOYOTA, PSA, BMW, FIAT. Zdarzają się perełki np tłoki do: motocykli triumph, Bentley, Ferrari (tu akurat zawory)

Zakładasz wielkość produkcji 1000 szt logiczne będzie że wyprodukowanie jednej szt będzie droższe jak byś zamawiał 10000 szt.
U nas koszty produkcji są liczone od sztuki.

A więc tak moja firma po sprzedaży tłoka TOYOTY ma na czysto około 30gr a po sprzedaży Bentley 1,2zł

Tu masz fotki tłoków porównaj sobie ja dokładnie (niestety nie da się powiększyć :sad: ) pierwszy tłok silnika dwusuwowego z tłokiem z wkładką nośną uszczelniającego pierścienia tłokowego oraz tulejkami sworznia oraz z tym
Tłok tlokowi nie równy jak proces produkcji :D ciężki temat sobie chłopie wybrałeś.
Na przykładzie tłoka VW (ten z tulejkami sworznia) by go wyprodukować na skale masową jest potrzebnych 16 obrabiarek + 2 urządzenia kontrolne (ultradzwięki i rentgen) + piec do nanoszenia warstwy grafitu troche tego jest :mrgreen:
Nie wspominam o procesie odlewania bo interesuje cię proces produkcji.

Dokładnej ceny za wykonanie jednej czy 1000 szt nie ejstem ci w stanie podać.. licz że jest to średnio około 40-60 zł za szt. przy produkcji 120 tys sztuk miesięcznie (jednego rodzaju tloka) w liczając w to koszty odlania. Moge się dokładniej zorjentować jeśli chcesz.

Twój projekt obejmuje rysunek techniczny, proces odlania po wyrób gotowy??

Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz postaram ci się pomóc najlepiej wal na gg 10177836 lub meila [email protected]

Osobiście radze ci wybrać jakiś nieskomplikowany tłok najlepiej z płaskim denkiem bez nisz zaworowych i bez komory spalania. Dzieki temu ilość operacji na denku spadnie z 5 do dwóch i co za tym idzie koszty...
Napisał bym jeszcze o kolejności obróbki ale to chyba nie ma sensu na chwile obecną..

aha..

Pytasz o wymiar odlewki na przykładzie tloka którego rysunek a raczej szkic zamieściłeś
średnica płaszcza na calej wysokości powinna być conajmniej o 20 mm większa na średnicy, na wysokości powinna być większa o 30mm (powinno starczyć zależy jaki proces obrobki zaplanujesz) czyli średnica 100mm wysokość 90mm.
Ważny jest owal ale i też grubość ścianek jęśli nie zaplanujesz nisz zaworowych i kommory spalania różnica w ich grubości powinna ci wyjść niewielka (wyważenie ale chyba ci o tym nie musze pisać)

Fajnie gdybyś wrzucił na forum jakieś zarysy twojego projektu.

Wróć do „Toczenie tłoków...”