Znaleziono 1 wynik

autor: Tarboszek
29 gru 2012, 22:17
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: wykrycie materiału - plazma
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6337

Ściągnij sheetcam i zobacz jak on generuje dojazd do materiału i wyzerowanie się.
Konieczne jest użycie pływającej krótkiej prowadnicy na Z-tce która będzie wysyłała sygnał digital. Za każdy razem przed rozpoczęciem każdego nowego palenia palnik jest zerowany nad materiałem (fajnie niweluje nierówności stołu i materiału). W sheetcamie masz jeszcze opcje ustalenia wysokości załączenia palnika i później zjazdu na wysokość cięcia. Dodatkowo możesz ustawić szybkość opadania z wysokości odpalenia palnika do wysokości cięcia oraz opóźnienie po odpaleniu palnika (czas przebicia).
Używaj postprocesora THC G31.
Jak dla mnie który o makrach nie ma pojęcia to modyfikacja postprocesora na własne potrzeby to po prostu bajka wystarczy podstawowa umiejętność czytania pętli "if" i "for".
Co do samej korekty z napięcia łuku plazmowego na razie nie pomogę, ale pewnie już w przyszłym tygodniu zrobię pierwsze testy z odpalaniem plazmy, a nie diody sygnalizującej odpalenie łuku.
Sheetcam do 500linii generuje kod za free jeśli chcesz więcej trzeba zakupić, ale do sprawdzenia jaki G-kod generuje w zupełności 500 linii wystarczy.

Zamiast pływającej Z-ki możesz spróbować podpiąć sygnał digital pod sygnał zjeżenia łuku a w postprocesorze musisz zmienić wartość na dodatnią (domyślnie -0.08).
Jedź powoli nad materiał i zobacz kiedy dostaniesz sygnał zajażenia łuku i w tym momencie zatrzymaj program i zobacz na jakiej wysokości jest Z później dojedź do materiału fizycznie żeby go dotknąć i wartość tej różnicy podstaw w postprocesorze Sheetcama (tam gdzie było to -0.08).

Wróć do „wykrycie materiału - plazma”