Znaleziono 4 wyniki

autor: CFA
08 sie 2017, 23:15
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4320

strikexp pisze: Ale dlaczego uważasz że automatyk i to pracujący w zawodzie to jest ktoś głupi?
Niczego takiego nie napisałem.
Chyba, że sam się tak klasyfikujesz.
autor: CFA
08 sie 2017, 21:53
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4320

automatyk900 pisze:CFA jeżeli myślisz że ja nie rozumiem istoty problemu to jesteś w błędzie. Zbyt dosłownie do wziołeś poza tym wyciągnołeś parę słówek z kontekstu. Wystarczy dokładnie przeczytać moje posty i zrozumieć że nie jestem laikiem który myśli że program start i samo sie robi. Mam świadomość że trzeba obliczyć prędkości, posuwy, rodzaje narzędzi, wymieniać le odpowiednio do danej czynnośći, czy nie ma kolizji, ustawienie bazy, odpowiednie mocowanie, pomiary. Napisałem przecież że kiedyś troche robiłem na manualnych pod okiem fachowca. Nie przesadzaj że każdy kto nie ma przepracowane 30 lat na hali wypełnionej wielkimi maszynami jest ciemny i nie da sobie rady.
Zacytowałem tylko to co było istotne. Uważam, że nie rozumiesz istoty problemu. Pomiędzy struganiem detali młotkiem, dłutem i elektronarzędziami a wykonaniem czegoś na maszynie (wszystko jedno czy konwencjonalna czy CNC) jest przepaść. Nie mówię, że trzeba mieć nie wiadomo ile doświadczenia, ale po prostu nie będzie tak, że się samo zrobi. Nie zajmie też mniej czasu niż wcześniej, będzie pewnie ładniej wyglądało albo będzie bardziej dokładne, ale czasu, dodatkowego osprzętu, narzędzi - pochłonie więcej niż przewidujesz. Aż się dziwię, że masz jakieś doświadczenie i tego nie dostrzegasz. Juz choćby sam fakt przykładania przez Ciebie dużej wagi do obliczen prędkości czy posuwów świadczy, że nie bardzo wiesz o co chodzi (w takiej produkcji prawie nigdy nie będzie jakichś katalogowo-obliczeniowych parametrów)
I nawet nie odradzam, z tym budżetem to raczej tokarka i frezarka manualne, trochę narzędzi, osprzętu i do roboty

[ Dodano: 2017-08-08, 21:57 ]
strikexp pisze:Przykładowo te plastikowe elementy ze zdjecia nr 2 są w sam raz na frezarkę CNC. Wystarczy je fiknąć na bok i wyfrezujesz coś takiego..
Ale potrzebna będzie też wiertarka a najlepiej wiertarko-frezarka ze stołem krzyżowym. Bo te boczne otwory/gwinty trzeba już zrobić manualnie.
Widziałeś Ty kiedyś frezarkę?
autor: CFA
08 sie 2017, 21:02
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4320

automatyk900 pisze:Mam wrażenie że niektórzy nie do końca zrozumieli skalę problemu. ... Napiszę program zamontuje klocek, start i mam wolne..
No właśnie :-)
autor: CFA
05 sie 2017, 19:37
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4320

Re: Maszyny na utrzymanie ruchu

automatyk900 pisze: Jakie maszyny warto kupić na utrzymanie ruchu? ...........
(do tej pory w miarę możliwości dawaliśmy radę WS15+elektronarzędzia+szlifierka stołowa+obróbka ręczna)
- w grę wchodzą takie operacje jak: cięcie, toczenie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie, gwintowanie, dłutowanie i inne kombinacje gdzie można skorzystać z ruchu obrotowego i linowego
Jeśli do tej pory dawaliście radę z takim wyposażeniem jak wiertarka i elektronarzędzia, to spytam z ciekawości: utrzymanie ruchu w czym było obsługiwane?
Jak wymieniasz operacje po kolei to takich maszyn potrzebujesz: piła, frezarka, szlifierka - na okrągło i magnes, dłutownica (wiercić i gwintować możesz na narzędziówce frezarce) a jeszcze chciałeś koła zębate...Na pewno wiesz o co pytasz?

Wróć do „Maszyny na utrzymanie ruchu”