No to realnie przy tym gabarycie i gatunku jest trudne. W tym gatunku frezowana walcówka się nie utrzyma w takiej płaskości. Na maszynach do frezowania arkuszowego gwarantują dla lanych (odprężanych) gatunków czyli 5083 czy 7021 dla wymiarów grubości rzędu 20-30 odchyłkę płaskości rzędu 0,1/1m ale przy frezowaniu walcówki jest znacznie więcej.gregor1975 pisze:To może ja doprecyzuję moje pytanie:
Do roboty będą płyty o wymiarach 700x500. Przy tych gabarytach chciałbym mieć realną do uzyskania i utrzymania odchyłkę płaskości 0,05.
Ty masz gabaryt nieco mniejszy, ale uzyskanie 0,05 będzie trudne - czy może raczej kosztowne - bo trzeba jakoś zdjąć naprężenia, żeby uzyskać te 0,05.
Surowe walcowane, to mają rozrzuty i odchyłki takie jak pisałem.
Brałbym gotowe frezowane i liczył, że będzie minimalna odchyłka.
Dużo robię z 5083 frezowane obustronnie gotowe płyty - odchyłki płaskości są minimalne, znacznie mniejsze niż podawane dopuszczalne, mniej niespodzianek z odkształceniami, ale wiadomo - wytrzymałościowo mało w porównaniu z 2017 czy 7075. Możesz spokojnie przyjąć gotowe frezowane formatki.
PS
Producenci robotów używają 5083

Ha, czytam, ale bez zrozumienia - "do roboty" a "do robotów" to jednak co innego

Jako podstawy pod maszyny, to bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował gotowe frezowane - są w handlu jakieś Unidale, Weldurale itp w gat 7075