Znaleziono 3 wyniki

autor: CFA
29 gru 2013, 14:30
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

clipper7 pisze:No niestety, ścianka przednia i tylnia nie będą idealne, ale przeważnie nie muszą być "lusterka", ew. przygniecone wióry trzeba usunąć ręcznie.
Cóż, rysunek to rysunek - dodatkowo położenie od brzegu jest tolerowane. Myślałem, że to student_22 sam sobie wymyślił takie cudo, ale widać podrzucili mu takiego szczura :-)

[ Dodano: 2013-12-29, 14:31 ]
student_22 pisze:więc mi bardzo pomogliście (nie uwzględniam tutaj kolegów forumowiczów co pisali na poczatku)
Co do uwag do tych , którzy "się znęcali": zawsze łatwiej jest napisać komuś, że coś jest źle lub, że coś trzeba zrobić inaczej, ale żeby dyskutować, trzeba coś konkretnego pokazać/napisać. A jak spojrzeć na wstępnie podany proces: mocować, toczyć zgrubnie, toczyć, planować, wiercić, zdjąć itd - to przyznaj studencie_22, że ten proces pasuje do jakiegokolwiek detalu toczonego!
autor: CFA
29 gru 2013, 12:34
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

clipper7 pisze:
CFA pisze: jak chcesz wykonać ten rowek R1,5 w otworze
Ja wykonywałem takie rowki na dłutownicy odpowiednio przygotowanym tokarskim nożem hakowym (ostrze wyszlifowane na półokrągło, prostopadle do trzonka, wysokość musi być taka, aby przy osiągnięciu max. gł. trzonek dłutaka nie tarł o otwór.), wejście jest fi 20, więc można spokojnie. Trzeba dokładnie ustawić skok suwaka uwzględniając szerokość ostrza dłutaka na długość rowka, jak zrobi pierwszy suw, sprawdzić i można jechać spokojnie.
Spokojnie można jechać ... :-), ale kształt rowka nie jest dla mnie trudny-bardziej chodzi mi o zakończenie rowka (obustronnie)
autor: CFA
29 gru 2013, 12:01
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

student_22 pisze: Dłutownica
14. Dłutować rowek w otworze (fi 1,5)
Ja zupełnie nie w temacie: jak chcesz wykonać ten rowek R1,5 w otworze i do czego on służy?
To jakieś smarowanie?

Wróć do „Proces technologiczny - sprawdzenie”