Znaleziono 3 wyniki

autor: CFA
22 maja 2013, 23:02
Forum: Obróbka metali
Temat: kiedy można stosować podcięcie gwintu. POMOC
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 12981

kamar pisze:Mierzy sie tak samo tylko czym innym i inaczej sie wykonuje :) Przyjmując rysunek za świetość mozna domniemywać ze tak dokładny wymiar jest tolerancji zerowej :)
Bez żartów. Sporo wymiarów mam na rysunku do drugiego miejsca po przecinku,
bo im z cada tak się wylicza przecięcie czy inne skosy. Często podają też współrzędne otworów zdjęte z okręgu, a nie kąty i ilość (ja i tak jadę z G70). Nie o to chyba chodziło.
autor: CFA
22 maja 2013, 21:07
Forum: Obróbka metali
Temat: kiedy można stosować podcięcie gwintu. POMOC
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 12981

kamar pisze: Dokładnie było to fi 875,75. Oczywiscie bez podania tolerancji. I co, miałem mu zrobic zgodnie z rysunkiem i skasować za jedno podtoczenie wiecej niz za koło. ?
Hola, hola, a czym się różni wymiar 875,75 od 875,00 czy 876,20 - mierzy się tak samo :-)
(pomijając już fakt, że bez tolerancji, więc i tak lekko licząc +/- 0,5 przy tym wymiarze)
autor: CFA
22 maja 2013, 11:37
Forum: Obróbka metali
Temat: kiedy można stosować podcięcie gwintu. POMOC
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 12981

rafalxfiles pisze:Jeżeli był by wał i nie było by nakiełka to też bym go nie zrobił.. zanim cokolwiek bym zrobił czego nie ma na rysunku to poprosił bym o zatwierdzenie u klienta.. i tyle. pewnie, że wystarczy napisać że podcięcie wg. normy lub coś takiego, nie trzeba nic rysować, ale coś musi być zaznaczone.. rysunek rzecz święta.
I tak jest.
Kiedyś od jednego klienta miałem kilka wałeczków i na niektórych rysunkach zaznaczono nakiełki, a na niektórych nie było nakiełków. Zrobiłem w tych sztukach usuwane- zgodnie z rysunkiem a klient dzwoni: dlaczego nie ma nakiełków i jak on teraz przeszlifuje? Rysunek rzecz święta: narysuje, to klient ma to, co na rysunku. Jak nakiełka np nie ma, a mnie jest potrzebny do wykonania sztuki i może nie przeszkadzać, to dzwonię i pytam czy może być nakiełek czy muszę robić usuwane czy coś innego się uzgadnia. Tu akurat z gwintem jasiu ma oczywiście rację, raczej wypadałoby zapytać klienta czy życzy sobie wykonanie niezgodne z normą :-) (bo tak mniej roboty)

Wróć do „kiedy można stosować podcięcie gwintu. POMOC”