Żartujesz, prawda? Metr pręta fi25 to jest 1,5kg. Potrzeba Ci maksimum 50mm.Zienek pisze: CFA - dorobienie takiego walca o średnicy 22 mm to trochę aluminium by na to poszło.
To będzie tak 1,5zł.
Wróć do „Optymalna średnicówka do zastosowań amatorskich.”
Mam nadzieję, że chodzi Ci o ustawienie w osi, a nie pomiar centryczności otworu, bo jednak to różne rzeczy.Zienek pisze:CFA, a możesz przybliżyć mi metodę, jak zmierzyć centryczność otworu zwykłym czujnikiem?
Pierwsze linki podałeś do klasycznych średnicówek służacych do pomiarów porównawczych. Te ostatnie podlinkowane to normalne czujniki typu diatest czy też dźwigniowe. I one służą najczęściej do ustalania środka czy ustawiania w osi.Zienek pisze:Mając na myśli średnicówka mam na myśli zegarkowy lub elektronczny czujnik wychyłowy. ...Bardzo możliwe, że średnicówka oznacza też inne urządzenie pomiarowe o które mi tutaj całkowicie nie chodzi. Mi chodzi o centryczność.
CFA pisze: A mógłbyś w dwóch zdaniach opisać jak zamierzasz wypozycjonować ten otwór średnicówką?
Chyba nie bardzo. Ale wiem co myślisz. To nie do tego słuzy średnicówka. Możesz wymontować czujnik ze średnicówki i tak właśnie pod kątem użyć (albo użyć czujnika typu pulpitas czy diatest) Ale ustawienie w osi otworu średnicówką, to zły pomysł.Zienek pisze: No jak element sobie zamocuję we wrzecionie, a średnicówką zamocowaną do supportu podjadę do elementu, to już chyba nie trzeba tłumaczyć, gdzie ma trafić "patyczek" średnicówki.
A mógłbyś w dwóch zdaniach opisać jak zamierzasz wypozycjonować ten otwór średnicówką?Zienek pisze: muszę poszerzyć okrągły otwór o 1 mm... nie mam jeszcze możliwości pomiarowych, żeby ten element dobrze wypozycjonować. Otwór ma 22 mm i musi być roztoczony do 23mm. Potrzebuję zatem średnicówki, która załapie 22mm w zakres.