Znaleziono 3 wyniki

autor: andrzej31-91
01 gru 2022, 10:52
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: Mach 3 tokarka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 890

Re: Mach 3 tokarka

Panowie wszyscy wiemy jak jest mach proszę nie kłóćcie się. Ja to mam gdzieś czy będę nazwany debilem bo używam mach czy nie będę. Używam bo nie mam czasu ogarnąć innego programu i tyle, chciałbym żeby robił więcej ale jest jak jest.
Co do sprawdzenia czy wszystko działa jeszcze nie miałem możliwości więc jeśli będę miał problem to jeszcze się odezwę. I jeszcze raz dzięki za podpowiedzi co zrobić.
autor: andrzej31-91
30 lis 2022, 00:52
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: Mach 3 tokarka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 890

Re: Mach 3 tokarka

Dziękuję za odpowiedzi.
qqaz jeśli mówisz o tym menu o którym myślę to nie mogę "zaptaszczyć" 2 pozycji mogę wybrać tylko 1 jak kliknę na inną ptaszek przeskoczy.

W kodzie wpisywałem najpierw T0 lub T01. następnie nawet przed oraz po Txx dodałem M6 choć uznałem to za bezsensowne bo to przecież wywołanie podprogramu który obsłuży np magazyn obrotowy a nie dwa noże które jeden jest z przodu a drugi z tyłu zamontowane na stałe.
co do wpisywania Tx lub Txx sugerowałem się tak jak to robie na frezarce i nie miałem problemów.
Nie wiedziałem że to musi wyglądać jak przedstawiłeś np T0101.
Tak że jutro jak wpadnę na warsztat to potestuję to co mi podpowiedziałeś i zobaczę efekty.
na razie przeskoczyłem to tak że po chamsku wpisałem w gcod bez zmiany narzędzia najpierw toczenie a potem dojazd/odjazd na odcinanie ale wiem że to nie tędy droga. -ale tymczasowo działa i robotę zrobiło.
autor: andrzej31-91
29 lis 2022, 13:56
Forum: Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)
Temat: Mach 3 tokarka
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 890

Mach 3 tokarka

Witajcie,
Z machem 3 na tokarce mam bardzo mało do czynienia. Ostatnio aby usprawnić produkcję dodałem drugi noż ( przecinak) z tyłu elementu. Problem jest taki że mach jakby ignoruje wpisane numery narzędzi cały czas widnieje narzędzie 0. Nie ważne czy wpiszę w programie T1 czy T25 nic się nie zmienia wszystko robi narzędziem 0 ( tak pokazuje na panelu podczas toczenia) jak przeczyta linijkę ze zmianą narzędzia na t1 to i tak nic nie zmienia. Już w sumie dziwnie się zachowuje przy ustawianiu noży mianowicie po ustawieniu noża 0 ustawiam nóż 1 wpisując offset x dla tego noża automatycznie zmienia mi się dla narzędzia 0. Nie wiem czy to przez wersję demo?
Miał ktoś podobny problem?

Wróć do „Mach 3 tokarka”