Znaleziono 2 wyniki

autor: bartuss1
25 lis 2010, 19:38
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: TSB20 - modernizacja na CNC
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5251

jest tam dośc ciasno, dalem silnik z tyłu 8,5Nm 7,8A,
kiedys przerabiałem tokarynke c6, i pracowała przez jakis czas jako cnc, potem kolega Asza z forum ode mnie odkupił
autor: bartuss1
25 lis 2010, 09:16
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: TSB20 - modernizacja na CNC
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5251

bo sprzedałem w diabły ten szmelc, o ile pamietam drażnil mnie stożek wrzeciona, wyrabany przez co wszelkie zakłądane uchwyty miały bicie i to niezłe

ogólnie przeróbka tej maszyny to nie problem, oryginalny silnik najlepiej wywalić, jest dwubiegowy, mi sie zjarał po kilku włączeniach hehe, kupiłem silnik 2 kW u Kacperka, falownik 3kW Lg, do zwykłego silnika synchronicznego jak znalazł,
sruby pociagowe trzeba wymienić i przerobić ich mocowanie, w suporcie trzeba powiekszyc miejsce na nakretkę - mowa o srubce tocznej, w posuwie podłuznym najlepiej wywalić cały zamek zaciskowy, listwe zebatą itd, zeby było miejsce.
program sterujący mach3 - kup se panel dodtykowy to myszki nie bedziesz musiał uzywac, serwa 100W kupisz na akcesoriach, elektronikę tez, i jakies przekładnie paskowe 1:2, z krokowcami mniej zabawy podczas strojenia napędów.

jesli mowa o krokowcach 1 Nm to zapomnij, będą sobie stały i pierdzialy

Wróć do „TSB20 - modernizacja na CNC”