a którą wersje macha masz ze tak spytam? z polską nakladką czy bez? najbardziej stabilna była ta z koncówką 022
ale ale, przetestuj to jeszcze na linux cnc, bo wtedy bedzie mozna coś wytegować jako nietegujace
z tym opoznieniem sygnału to mialem kiedys własnie jaja w tej dupnej 5 osiowce, bo Marek zrobił na dwa porty LPT sterowanko, a kable były dosyć długie, tutaj niewazne czy to jest lpt usb czy lan, przy krótkich przewodach warto zacząc od najniższych wartości.
W linuxie te opoznienia sygnalow sa ustawiane na samym poczatku konfiguracji z tego co pamietam.
32 kroki ma na 1mm w osi y hehe, ale to musi szarpać. Cały dowcip może tkwić w opóznieniu sygnału - te okienka w ms - zacznij od wartosci 0 i sprawdzaj wyniki, a potem stopniowo podnoś, podobnie jak predkosc g0 - tutaj jest haczyk właśnie z tym opoznieniem.
ale maszyna pewnikiem uziemiona?
no wszystko fajnie tylko ze charakterystyka jest nieliniowa
aha, kiedy stoi właczony pod napieciem a nie jest obciązony wtedy ma moment =0
jesli przylozysz mu jakąs siłę na ramieniu, to wtedy chociaz stoi, to zadasz juz jakis moment tej siły względem pola magnetycznego dziaajacego na krokowiec, czyli prąd podany krokowcowi musi równoważyć moment tej siły.
nie motoreduktor, tylko reduktor - no ma przecież na srodku osi, fakt troche mały. bez mikrokroku się tu nie obejdzie, a to ze moment spada to chyba oczywista oczywistość - po to jest ten reduktor.
Z mechanicznego podejscia to ma mniejsze znaczenie, anizeli powrot osi do punktu zero, nawet na sucho gdy nie ma obciązenia, tutaj wypadałoby doszukiwać się błędów transmisji impulsów sterujących