Znaleziono 2 wyniki

autor: Marcin Żary
21 sie 2009, 14:37
Forum: Wytwarzanie Form
Temat: Napawanie form wtryskowych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7203

witam

Przy odpowiednim Ra oczywiście można to "zagłaskać", ale u nas w firmie standardem jest Ra=1 po drążeniu, a przy takiej chropowatości widać na wkładce i na detalu ślad, a nawet nieraz tworzywo jeśli jest b.płynne to pociągnie w tym miejscu na detalu tzw. "nitkę" - mały gradzik.

pozdrawiam
autor: Marcin Żary
20 sie 2009, 11:25
Forum: Wytwarzanie Form
Temat: Napawanie form wtryskowych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7203

witam

należy jeszcze zastanowić się jak bardzo dokładnie napawane mają być wkłady formujace, do produkcji jakich wyrobów mają służyć. Jeśli są to wkłady na detal typu: "mydelniczka" opakowanie czy coś innego o nie wymaganej dokładności powierzchniowej to ok, jeśłi natomiast do produkcji detali np: do elektroniki precyzyjnej to może być problem.

Napawałem swego czasu wkładki do produkcji dokładnych detali do elektroniki no i sama powierzchnia powstała po zdrążeniu napawania jest ok, ale przejscie pomiędzy materiałem macierzystym a materiałem napawanym nie jest za dokładne, powstają nadpalenia, drobne ubytki i później na detalu to widać a nieraz zostawia to mikro grady które nieraz przy dużych wymaganiach w stosunku do wyrobu mogą dyskwalifikować detal.

pozdrawiam

Wróć do „Napawanie form wtryskowych”