Znaleziono 2 wyniki

autor: RomanJ4
29 wrz 2020, 08:22
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Pomocy. Identyfikacja stożka wrzeciona opisanego jako "stożek metryczny 40" - nie iso 40.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1821

Re: Pomocy. Identyfikacja stożka wrzeciona opisanego jako "stożek metryczny 40" - nie iso 40.

https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:296:ed-2:v1:en
1 Zakres
W niniejszej Normie Międzynarodowej określono wymiary samozaciskających się stożków do chwytów narzędzi o małej zbieżności od około 4% do 5%, sklasyfikowanych według ich zastosowania w trzech następujących kategoriach:

a) stożki do użytku ogólnego;
b) mniejsze stożki;
c) większe stożki.

W przypadku pierwszej kategorii stożki zalecane przez ISO to stożki o numerach od 1 do 6 stożków Morse'a. Ich standardowe rozmiary w milimetrach podano w tabeli 2, a odpowiadające im rozmiary w calach podano w tabeli 3.
W przypadku mniejszych i większych stożków, te zalecane przez ISO to z jednej strony stożki metryczne nr 4 i 6 5% oraz stożek Morse'a nr 0, az drugiej strony stożki metryczne od 80 do 200 5%, których rozmiary, tylko w milimetrach, podano w tabeli 2. Jednakże uzgodniono równolegle włączenie do kategorii małych stożków stożków nr 1 do 3 stożków Brown i Sharpe, których rozmiary, tylko w calach, są podane w tabeli 3.
W konsekwencji, jak pokazano w tabeli 1, do stożków samonośnych, o których mowa w niniejszej Normie Międzynarodowej, należą

a) do użytku ogólnego, tylko numery od 1 do 6 stożków Morse'a;
b) dla rozmiarów poniżej stożka Morse'a nr 1, dwa rozwiązania, tj. stożki metryczne nr 4 i 6 oraz stożek Morse'a nr 0 (bez odpowiednich stożków w calach w tabeli 3) lub alternatywnie nr 1 do 3 brązowe i Sharpe zwęża się (bez odpowiednich zwężeń w milimetrach w tabeli 2);
c) dla rozmiarów powyżej stożka Morse'a nr 6, tylko stożki metryczne nr 80 do 200 (bez odpowiednich stożków w calach w tabeli 3).

Wróć do „Pomocy. Identyfikacja stożka wrzeciona opisanego jako "stożek metryczny 40" - nie iso 40.”