Znaleziono 3 wyniki

autor: Marian1234
03 sie 2014, 19:48
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie cylindra wtryskarki (krótkie opowiadanie)
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 4049

Stal na cylindry siłownika to 45h lub 40h nie wiem jak chcecie to spawać bez podgrzania na tłoczyskach jest jeszcze jakiś twardszy gatunek albo mocniej zahartowane z hartowni przywożą bez podgrzania tego to spoinę 8mm młotkiem ubić nie problem pęka za strefą wpływu ciepła wyrywasz materiał rodzimy. Może i studia były ale widzę że doświadczenia brak wiem co spawam i jak to zrobić dobrze, opracować system spawania to nie moja rzecz ale widzę czym skutkują odstępstwa od ustalonych norm bo zespawałem tysiące takich elementów jak przeczytasz instrukcję to po 10 latach też pamiętasz co w niej było czy bierzesz pilota i po prostu włączasz przysłowiowy telewizor? to raz a dwa jak gość dostał jeden cylinder do naprawy to co ma ekspertyzę w laboratorium zlecać na zbadanie co to jest i czym to zespawać? Bądźmy poważni tu gra rolę doświadczenie i mnogość materiałów spawalniczych które są pod ręką jakie można sprawdzić na materiale który chcemy spawać, możemy sobie tylko przybliżyć co to jest szlifując i obserwując iskry to wszystko. A co do elektrody to kiedyś to elektrodą w tej firmie spawali ale nie wiem jaką bo to nie moje czasy. Jak coś można zrobić taniej lepiej i szybciej to czemu nie czasami wystarczająco dobrze jest wystarczająco i tyle ale ktoś czasem chce wyjść przed szereg...
autor: Marian1234
01 sie 2014, 12:33
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie cylindra wtryskarki (krótkie opowiadanie)
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 4049

Widzę że się dyskusja wywiązała na temat siłowników i miga do ich spawania tam gdzie pracuję wszystkie są spawane magiem prąd zależy od ścianki to wiadomo jak mam ściankę 10mm i spawam dno to mam prąd przy pulsie 230A oczywiście materiał wcześniej podgrzany gdy używam pulsu materiał lepiej się topi ale spawa się wolniej jak używam zwykłego maga to wtedy prąd nie schodzi poniżej 270A z uwagi na odpryski jednak to tylko na grubszych ściankach , nigdy mi nic nie odpadło itd przyklejeń nie zaobserwowałem nie które testowane są na 600atm takie jest ciśnienie próby przyklejenia mogą się pojawić jak materiału nie podgrzeje ale wtedy spaw można wyrwać normalnie z cylindra bo materiał po prostu pęka tej stali się na zimno nie spawa i tyle.
autor: Marian1234
27 lip 2014, 14:14
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie cylindra wtryskarki (krótkie opowiadanie)
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 4049

A trzeba było oprócz oczyszczenia do żywego podgrzać i pewnie by chodziło a tego tworzywa też byś się pozbył grzaniem tylko długo by to trwało.. Piszę z doświadczenia bo remont siłownika hydraulicznego wygląda podobnie.

Wróć do „Spawanie cylindra wtryskarki (krótkie opowiadanie)”