1. spytałem sponsora jak to jest z tym połączeniem głyty do obudowy za pomocą gniazda LPT
Co do podłączenia płyty głównej, to jest ona już i tak połączona z
obudową komputera przez kabel LPT.
i fakt tak jest.
2. skoro masa płyty gl. sterowników jest wspólna z obudową to masa sterowników również (co do tych moich obaw odnośnie uszkodzenia powłoki ... nawet jeśli uszkodzę powlokę obok otworów to i tak tam przebiega masa .... wiec problemu nie ma)
3. na zdjęciach poniżej widać jak to wszystko wygląda, jest to surowe rusztowanie bez okablowania, w następnym tygodniu dokończę skrzynie, umieszczę na przedniej części diody, które mamy na płytce (wlutuje wstawię złączki coś podobnego co mamy w wiatraczkach tylko 2 pinowe), dwa włączniki jeden od komputera drugi od obrabiarki
co do tych gniazd LPT i RS232, którymi podłącze silniki i krańcówkę pytałem w temacie
https://www.cnc.info.pl/topics14/polacz ... t24486.htm
i dostałem zielone światło
proszę o opinie
[ Dodano: 2011-01-19, 19:37 ]
no i nie wiem co robić ....
jedni mówią, że połączenie w ten sposób obrabiarki może spowodować "pętle mas", które mogą powodować zakłócenia a inni że może tak być bo i tak połączenie mas jest poprzez kabel LPT.
i teraz pytanie do Was! jaki wy macie kabel LPT? tz. czy tą metalową obwódkę wtyczki/gniazda w kablu też macie połączoną? (jak badam miernikiem kablem i stykam na tą obwódkę na obu końcach .... pokazuje mi przewodność) wiec czy płyta główna sterownika jest w obudowie i się styka z obudową czy owa elektronika była by na zewnątrz komputera ... to i tak powstaje pętla mas przez LPT.
chyba ze mam zły kabel !
ratunku !