Znaleziono 1 wynik

autor: sahu1
20 wrz 2009, 23:30
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: TUR 50 DC SN i emc2..?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5501

Temat poruszony jest dość ciekawy ale taka modernizacja jest dość skomplikowana.
1) kwestia napędów: w NUMS stosowane są napędy analogowe typu TNP które są sterowane sygnałem analogowym +-10V. w takim przypadku musisz zainstalować w PC kartę mogącą generować taki sygnał i współpracującą z LinuxCNC. Są takie karty opisane w dokumentacji.
2) układami pomiarowymi dla NUMS są resolvery które nie beda współpracowały z PC . należałoby je zamienić na przetworniki obrotowo-impulsowe.
3) oczywiście trzeba też zrealizować sterowanie hydrauliką, głowicami z poziomu Linuxa.

A nawiasem mówiąc uzywałem kiedys emulatorów sprzetowych czytnika tasmy (mam nawet taki) ale moja opinia jest mało pochlebna. Dużo łatwiej jest zrealizować program który będzie emulował czytnik na PC. Napisałem taki i działał dobrze z NUMS 320T i NUMS 321FC. Nawiasem mówiąc to rozwiązuje sprawe małej objętości pamieci, bo przy emulatorze programowym możesz przesłać program o praktycznie nieograniczonych wymiarach. Wiecej! Taki emulator pozwala np. na użycie intrukcji typu pętle których nie ma w NUMS.

Wróć do „TUR 50 DC SN i emc2..?”