Czy jesteś pewien że poradzisz sobie z zasileniem tego silnika? Napisałeś że silnik bezszczotkowy prądu stałego. Nie ma czegoś takiego. Silnik bezszczotkowy ma kilka uzwojeń które zasilane są zwykle prądem zmiennym wielofazowym. Do wytworzenia takiego prądu potrzebny jest jakiś rodzaj falownika. Falownik używany w modelarstwie nazywany jest regulatorem i ten regulator dopiero jest zasilany prądem stałym. Stąd mylne pojęcie że sam silnik jest prądu stałego. Czy masz takie ustrojstwo przystosowane do tego konkretnego silnika?
1.6Nm momentu obrotowego przy małej średnicy tarczy polerskiej wystarczy do polerowania małych powierzchni ale... Chcesz używać jakiejś mazi czy cieczy koloidalnej jednocześnie w charakterze pasty polerskiej i chłodziwa. Czy zdajesz sobie sprawę co się będzie działo wokół tarczy? Ta płynna substancja będzie wystrzeliwana z filcu na wszystkie strony z szybkością pocisku. Podobnie zresztą zachowuje się pasta polerska o stałej konsystencji ale jej pozostałości więzną między włóknami filcu i polerowanie jest mimo wszystko możliwe. Mniejsza lepkość przyspieszy proces odwirowywania pasty z filcu. Im wyższe obroty tym szybsze odwirowywanie , analogicznie jak w pralce automatycznej. Pewnym ratunkiem będzie schowanie tarczy poniżej szczytu jakiegoś rodzaju wnęki w stole. Mimo to pomieszczenie szybko się zabrudzi. Chyba że wiesz o tym i cały proces polerowania będzie się odbywał pod pokrywą. Wracając do wydolności samego silnika, 1.6Nm oznacza że na powierzchni walcowej tarczy o średnicy powiedzmy 100mm będzie możliwe natarcie na materiał siłą styczną do walca tarczy równą 320N czyli po staremu około 32kg. Nie używa się aż takiego docisku materiału do tarczy żeby w wyniku tarcia powstał taki opór bo zaczną się sypać iskry z palącego się filcu.
Reasumując zanim zaczniesz klecić obudowę do polerki, spróbuj najpierw uruchomić silnik, zamocuj na nim tarczę i zrób parę prób, choćby w głębokiej miednicy a sam znajdziesz słabe punkty koncepcji. Będziesz wiedział jak skonstruować osłonę-błotnik żeby nie utracić jednocześnie kontroli nad przebiegiem polerowania. Przy okazji będziesz mógł stwierdzić organoleptycznie
