Znaleziono 4 wyniki

autor: lajosz
17 gru 2013, 08:37
Forum: ArtCAM
Temat: Przecinające się wektory i jakieś inne bzdury
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3738

pit pisze:czy jest jakaś opcja usuwania podwujnych linii?
Nie ma ............. i nie będzie.

Już pisałem, że Artcam (i żaden inny program) po prostu "nie wie" , że ta czy inna linia jest potrzebna lub potrzebna nie jest i dlatego nie usuwa podwójnych (potrójnych i innych wielokrotnych) linii, a tylko zaznacza potencjalny problem.

Należy się cieszyć, że Artcam w ogóle posiada takie narzędzie do wykrywania tego typu problemów bo znakomita większość CAM-ów takiego narzędzia nie ma.

Znam przypadki, że ludzie zniechęcali się do jakiegoś programu (CAM) właśnie dlatego, iż myśleli, że coś jest nie tak z programem bo nie mogą poprawnie wygenerować ścieżki maszynowej, gdy tymczasem to oni sami robili podstawowe błędy przy rysowaniu wektorów.

Dlatego zanim zabierzemy się do CAM-ów, warto zapoznać się z pojęciem wektorów i zasadami jakie obowiązują przy ich tworzeniu i edycji.
autor: lajosz
16 gru 2013, 15:08
Forum: ArtCAM
Temat: Przecinające się wektory i jakieś inne bzdury
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3738

pit pisze:Ok tylko w artcamie nie mam możliwości powiększyć problemów tak abym je widział w doktor wektor identyfikuje problem potem mu każe naprawić i nic nadal jest tak samo
No jak nie masz możliwości powiększenia ?
To jakim cudem ja to powiększyłem i pokazałem na screenie ?

Wektor Doktor identyfikuje problem, ale przecież wszystkiego nie naprawi bo po prostu "nie wie" czy aby takie, a nie inne ułożenie wektorów to pomyłka, czy nie.
Dlatego Wektor Doktor naprawia tylko te problemy, które są jakby oczywiste, czyli np. zapętlenia wektorów, bo zapętlone wektory (szczególnie te malutkie pętelki) w większości przypadków nie są potrzebne.
Natomiast jeśli np. wektor w jednej osi idzie w jedną stronę, następnie wraca i znów zawraca do tego samego punktu, to Wektor Doktor nie wie, czy użytkownik chce tego czy nie i dlatego tylko zaznacza potencjalny problem, a nie go naprawia.

@frezowacze
To co na filmiku, można zrobić o wiele szybciej i bez "pieprzenia się" mając program Corel Draw.
W tym programie robimy to dwoma kliknięciami.
autor: lajosz
16 gru 2013, 12:49
Forum: ArtCAM
Temat: Przecinające się wektory i jakieś inne bzdury
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3738

pit pisze:opcja doktor wektor czy jak mu tam nie działa
Jak nie działa, jak działa ?

Zobacz:

Obrazek

Powyżej Twój napis i powiększone fragmenty nakładających się wektorów których węzły specjalnie przesunąłem, żebyś widział co jest nie tak.
pit pisze:wydawało by się że jak coś stworze w artcamie od samego początku to będzie już dobrze może artcam jest przewrażliwiony niewiem
Nic bardziej mylnego.
Artcam zachowuje się poprawnie.
To użytkownik (czyli Ty) robisz coś źle.
Co ?
Nie wiem bo musiałbym widzieć jak pracujesz w tym Artcamie.


Poza tym, jak eksportujesz z Artcama do DXF-a, to warto najpierw skorzystać z narzędzia o nazwie "dopasuj wektor do łuku", czyli inaczej pisząc, zamiany splajnów na polilinie i dopiero po tej operacji eksportować do DXF-a.
Jeśli tego nie zrobisz, to i tak wyeksportujesz do DXF-a, ale rysunek będzie się składał tylko z samych prostych (czyli bez łuków).
autor: lajosz
16 gru 2013, 10:38
Forum: ArtCAM
Temat: Przecinające się wektory i jakieś inne bzdury
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3738

Kolego pit.

Niestety plik który umieściłeś, zapisany został w formacie Artcam 2012.

Nie każdy (podejrzewam, że większość) użytkowników Artcama ma najnowszą (lub w ogóle nową) jego wersję, więc otworzyć go mogą tylko osoby które posiadają Artcama 2012 lub wyższą.

O wiele lepiej by było, gdybyś zamiast pliku .art zamieścił tu plik DXF (najlepiej w jakieś niskiej wersji np. AutoCAD 2000) i opisał co chcesz z tym zrobić.

Jednak błąd o którym piszesz, to zupełnie normalny i co więcej, uzasadniony błąd.
Otóż jeśli zaznaczasz otwarte wektory do obróbki która WYMAGA wektorów zamkniętych, to co w tym dziwnego, że program zgłasza błąd ?

Reasumując, jeśli chcesz, to oczywiście przyglądnę się temu, ale wstaw tu DXF-a i opisz co chcesz z tym fantem zrobić.

Wróć do „Przecinające się wektory i jakieś inne bzdury”