Utwórz dowolną bitmapę (może być po prostu białe pole) w jakimś programie graficznym w rozdzielczości która Cie interesuje, ale ... nie jakieś kosmicznie wielkie, bo Artcam zgłosi błąd.
Teraz załaduj tą bitmapę do Artcama jako nowy model.
Artcam (pole robocze, czyli relief) z automatu przyjmie rozdzielczość tej bitmapy i .... już pracujesz w takie właśnie rozdzielczości, ale pamiętaj, że praca na takiej rozdziałce choć możliwa, to do najszybszych (delikatnie pisząc) nie należy.
Poza tym, jakakolwiek zmiana rozdzielczości reliefu już w Artcamie będzie skutkować tym, że z automatu Artcam obetnie rozdzielczość do 4000 x 4000 pikseli.
Natomiast zmiana rozmiarów pola roboczego na mniejsze, nie zredukuje rozdzielczości reliefu, czyli po zmianie wymiarów np. z 1500 x 2000mm na 200 x 200mm NIE ZMIENI ROZDZIELCZOŚCI .
Tak że ... można kombinować w ten sposób, ale ... opisałem to bardziej jako ciekawostkę niż realną możliwość pracy, bo chociaż się da, to Artcam "dusi się" takimi wysokimi rozdziałkami i liczy dłuuugo.
Zapewne dlatego twórcy programu ograniczyli rozdzielczość do wspomnianej 4000 x 4000.
Poniżej przykład:

Natomiast jeśli relief jest wyciągany tylko jako prosty (jak na Twoim zdjęciu) to uważam, że nie ma to po prostu sensu, bo równie dobrze, a nawet ZDECYDOWANIE LEPIEJ frezować coś takiego po prostu w oparciu o wektory.
Wtedy rozdzielczość reliefu może być najniższa możliwa, a i tak obróbka będzie idealna.