Tomanio pisze:... Aktualnie jest bałagan i chaos, ...
Tak jest wszędzie , gdzie spotkasz się z niekompetentną kadrą.
... Jak i czy układane są harmonogramy pracy maszyn i pracowników, czy występuje planowanie produkcji. Może występują u was jakieś tablice gdzie przypinane i rozdzielane są zlecenia dla każdego pracownika?...
Spotykam się z takimi formami organizacji pracy ..... (tu i ówdzie) , ale nie zawsze zdają one egzamin.
W skrajnych przypadkach efekt takich czynności jest wręcz odwrotny.
Harmonogramy pracy maszyn i pracowników zwykle służą do wykazania Ich wydajności , i w żaden sposób nie wpływają na przebieg procesu technologicznego.
..... , przynajmniej ja z takim przypadkiem się nie spotkałem.
Tablic na hali produkcyjnej też nie zalecam , gdyż wszyscy wtedy więcej bazgrzą niż robią ....
Kluczową sprawą w tym przypadku jest klient → zlecenie → termin realizacji usługi
Z terminem różnie bywa , zależy , czy firma podejmująca się zlecenia wykona je we własnym zakresie.
Niekiedy proces technologiczny wykonania usługi wymaga wykonania niektórych czynności w kooperacji (np.) hartownia , malowane proszkowe , cynkownia , itp. , itd. z racji nieposiadania takich możliwości w firmie , na miejscu.
Są to usługi zewnętrze i trudno z marszu określić finalny termin realizacji , jak nie wiadomo kiedy mi coś zahartują , pomalują , itd.
W trakcie przyjęcia zlecenia otwiera się
WYPEŁNIONY przewodnik produkcyjny , w którym określa się zakres wykonywanych czynności i czas ich realizacji (biorąc pod uwagę poślizg w przypadku koniecznych czynności kooperacyjnych).
Kierownik produkcji posiada / powinien posiadać harmonogram (np.) prac w danym tygodniu miesiąca i sukcesywnie odfajkowywać co jest zrobione , a co (czasami) zj****.
Jak wszystkie czynności zostaną wykonane zgodnie z przewodnikiem , to nic nie stoi na przeszkodzie , aby usługa została wykonana zgodnie z oczekiwaniem klienta i w terminie.
Mariusz.