Znaleziono 1 wynik

autor: pioks
27 sty 2009, 22:57
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie stopu alu-magnez, duraluminium. Zielona Góra
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 16132

Pęknięcie przebiega przez sam środek spoiny i wygląda na to pęknięcie gorące które powstało zaraz po samym spawaniu kiedyś tam, a dopiero niedawno zaczęło przeciekać, sprawa rozbija się o dobranie najbardziej odpowiedniego materiału dodatkowego do spawania. Najmniejsze skłonności do pęknięć gorących wykazuje stop materiału 4043 - czyli AlSi5 Jest to stop krzemowy tzw silumin stosowany do wykonywania odlewów. Jak zwykle jest coś za coś - mniejsza skłonność do pękania idzie w parze z mniejszą wytrzymałością.
Właśnie ten drut ja bym zastosował, jeśli nie wiemy jaki jest materiał rodzimy w połączeniu z technologią TIG - a reszta tak jak piszą - dobry spawacz. No i oprócz czyszczenia proponuję wyciąć tę starą spoinę - na pęknięcia ma wpływ skład chemiczny oraz prędkość stygnięcia, temperatura podgrzania wstępnego itp.
Jeśli nie wiesz gdzie to pospawać to szukaj miejsca gdzie naprawiają głowice silnikowe

Do kontroli samego połączenia ja stosowałem metodę penetracyjną wszelkie pęknięcia niewidoczne okiem przy tej metodzie bardzo dobrze wychodzą.

Wróć do „Spawanie stopu alu-magnez, duraluminium. Zielona Góra”