Znaleziono 2 wyniki

autor: kostner
26 gru 2006, 20:26
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: tuleje slizgowe
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 7607

Ja tam nie wiem co wy tacy staroswieccy jestescie. :/ Temat odlewoow z epoksydu umarl, silniki liniowe tez nikogo nie interesuja no i jak tulejki to tylko z brazu. Poliamid Igusa jest odporny na temperature, na wszelka chemie nie trzeba smarowac WCALE a po przejechaniu 3km ubedzie mu 1 umm na srednicy. Wpadnie tam wioor to go tulejka zbierze i po sprawie nic sie nie zablokuje. Co do luzoow tolerancja waha sie w zakresie 0,03 - 0,07 mm cena za lozysko slizgowe okolo 3 euro netto - ale za zwykle tuleje ceny ida w centy. Predkosci 10m/s wydaja mi sie wystarczajace. Moim skromnym zdaniem same zalety zreszta juz niedlugo przetestuje to w prakrtyce przy budowie plotera.

[ Dodano: 2006-12-26, 21:16 ]
pukury pisze:witam !! zależy do czego to ma być ( gdzie i jak pracować ? ) - ale generalnie przychylam się do zdania Kol . Olo_3 dlaczego ? - dlatego że tworzywo pracuje dobrze pod warunkiem że ' ma " gładko . poza tym o wiele łatwiej dopasować do wałka . poza tym z doświadczenia wiem że " masa " albo jest za luźna i lata albo za ciasna i blokuje . pozdrawiam !!

No i tutaj musze sie nie zgodzic otooz wedlug danych katalogowych jezeli jest zbyt gladko to tak samo zle jak gdy powierzchnia jest szorstka. Najlepiej tuleje pracuja na hartowanej stali Cf53 - czyli na zwyklych hartowanych indukcyjnie walkach.
autor: kostner
26 gru 2006, 05:10
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: tuleje slizgowe
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 7607

W takim razie rozwinmy temat jezeli tulejka to z czego. Ja proponuje koledze zastosowac tulejke z poliamidu bodajze firmy IGUS maja duzy wyboor. Na pewno sie sprawdzi.

Wróć do „tuleje slizgowe”