Znaleziono 2 wyniki

autor: upadły_mnich
29 cze 2011, 17:41
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Numeracja rysunków technicznych
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12212

ja też mówie o ISO9001.
Gimdi pisze:Mam tą samą część w rożnych modelach. Pracuję ona pod różnymi obciążeniami. Z biegiem czasu zauważyliśmy, że w jednym modelu należy dokonać zmiany części (a że jest to produkcja jednostkowa opłaca się nam wprowadzać zmiany tylko w jednym modelu). Indeks części (numeracja) wskazuję nam nieprawidłowy model i tu audytor może zacząć się czepiać :/
Jeżeli zachodzi potrzeba zmiany na rysunku np materiału na lepszy czy dodaniu obróbki cieplnej itp to juz nie jest ten sam detal. Możesz go skopiować, skserować, przerysowac ale uwzgledniajac poprawki to juz nie ten sam detal. Dlatego w takim przypadku dajesz nową numerację.
Odnośnie gotowego detalu przerabianego: albo robisz rysunek z przeróbkami, detal ten traktując jako "półwyrób". Ten rys i detal oczywiście pod nową numeracją. Albo na złożeniówce dajesz informację np. "skrócić na...", lub "skrócić" i wymiar na rys.
Nie możesz mieć sytuacji, że pod jednym numerem funkcjonują 2 detale o zupełnie różnej wytrzymałości. Co będzie w magazynie jak zrobicie zapasy?
autor: upadły_mnich
28 cze 2011, 19:27
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Numeracja rysunków technicznych
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 12212

ten sam detal ma tę samą numerację. Jeśli występije na kilku złożeniówkach to operujesz raz przyjętym symbolem. Zawsze możesz na numeracji zespołu powołać się na nietypową numerację detalu i tak z wielu powodów jest łatwiej - a jeden z powodów sam podałeś.

Wróć do „Numeracja rysunków technicznych”