Znaleziono 2 wyniki

autor: marchru
13 lis 2010, 23:05
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Proszę o pomoc przy wymiarowaniu
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3148

uuuuhuhu
zero wiadomości widzę u kolegi, oj nie ładnie
Może wytłumasz się jakoś, nie wiem, po liceum jesteś czy co?
Nawet nie wiem od czego zacząć ale chce ci pomóc, tak ta, wypiłęm już co nieco i mam dobry humor.
A więc istnieje coś takiego jak zasady wymiarowania, wszystko jest znormalizowane, groty strzałek ( ich kąt i długość), odległość lini wymiarowej od detalu itd. Może i jest to czepianie się ale w moim przypadku miałem szansę się tego nauczyć. W techinuk miałem tak wymagającego nauczyciela, że zeszyty co poniekturych latały przez okno albo i trafiały w głowę. Każdy siedział jak na szpilkach i bał się bo nauczyciel jak otworzył buzię to szyby się trzęsły, tak miał donośny głos. Nie che myśleć co by zrobił jakby zobaczył twoje wypociny, darłby chyba włosy z głowy, swojej i twojej.
Za jego czasów ( nauczyciela) mieli dwa przedmioty - pierwszy to tradycyjny rysunek i pkm - rysowany od przyrządów typu linijka i cyrkiel. Drugi to poobne rzeczy tylko rysowane odręcznie. Inaczej mówiąc miał taką wprawę, że to co Ty byś narysowła od przyrządu, on by to lepiej zrobił odręcznie. Jak kiedyś narysował koło na tablicy ( odecznie kredą) to chodziliśmy i z bliska patrzyliśmy bo nie było uwierzyć. Wykładał nam na tablicy materiał pismem technicznym, rysunki jak od linijki, pełna dokałdność w czymkolwiek co robisz. To jest właśnie jego stara szkoła, dlatego nie mogę nie zwrócić na to uwagi. Po tym co przeszedłem i czego się nauczyłem patrzenie na takie wymiarowanie mnie osłabia. Ludzie się za komuny od niego wiele nauczyli bo w gę wchodziłą jescze przemoc fizyczna, rzuciłby tobą rzutem pionowym o tablicęi jescze byś się połamał.
Daltego moje rady to:
Weś do ręki ostro zatęperowane ołówki B i 3B, linijkę i czysty blok techniczny, dodatkowo otwórz byle jaą książkę do rysunku technicznegi i ćwicz, czytaj. Jeśli chcesz zostać inżynierem to przed takimi niezbędnikami nie uciekniesz. Wadomo, zawsze można powiedzieć, że od tego są komputery. Ale na niektórych rzezach nie można starcić.
autor: marchru
13 lis 2010, 16:06
Forum: Rysunek techniczny
Temat: Proszę o pomoc przy wymiarowaniu
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3148

ogólnie panuje zasada, że wymiarujemy przekroje i jeśli jest możliwość to tam podajemy wymiary.
Rysunki są banalne i jeśli tylko zaopatrzysz się w książkę do rysunku odpowiedzi znajdą się same ( polecam Kurmaza).
Zwymiaruj jak uważasz i dopiero wrzuć co by ktoś wskazał ewentualne błędy.

Wróć do „Proszę o pomoc przy wymiarowaniu”