Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „problem wzbudzające się silniki”
- 19 cze 2016, 21:30
- Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
- Temat: problem wzbudzające się silniki
- Odpowiedzi: 19
- Odsłony: 1876
Wynika z tego, że Twoja instalacja elektryczna nie należy do bezpiecznych. Jak chcesz żyć długo i szczęśliwie to zrób porządny uziom - kawał blaszanej płyty zakopany jak najgłębiej. W najgorszym przypadku podłącz uziemienie do rury doprowadzającej zimną wodę, jeśli instalacja wodna wykonana jest z rur metalowych.
- 16 cze 2016, 21:03
- Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
- Temat: problem wzbudzające się silniki
- Odpowiedzi: 19
- Odsłony: 1876
No to nie uziemiamy oddzielnie wrzeciona (nie podłączamy do niego drugiego końca ekranu). Ekran przewodu wrzeciona podłączamy tylko do PE falownika. Masę wrzeciona dodatkowym przewodem do konstrukcji metalowej. To tak już na wszelki wypadek, żeby było pewne połączenie. Jeśli nadal będą zakłócenia to należy sądzić, że nie ma uziemienia. Przydałoby sprawdzenie uziomu. Do dalszej analizy wskazany rysunek rzeczywistych podłączeń przewodów uziemiających.haloon pisze:Andrzej 40, co z punktem 4 jeżeli sama obudowa rozdzielni też jest uziemiona, oraz ma połączenie galwaniczne z całą metalową konstrukcją maszyny - wszak w tym miejscu zamykamy pętlę uziemienia poprzez obudowę wrzeciona.
- 16 cze 2016, 14:37
- Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
- Temat: problem wzbudzające się silniki
- Odpowiedzi: 19
- Odsłony: 1876
Re: problem wzbudzające się silniki
1) Złe uziemienie - 1 m pręta to żaden uziom, a brak uziemienia w gniazdku to kryminał.lukon pisze:Witam tak jak w temacie po załączeniu wrzeciona (mokry chinczyk 800W) wzbudzają mi się silniki , już nie wiem co robić podpinałem ekrany pod uziemienie ,frezarkę, wrzeciono nic nie daje jedynie po wyjęciu wrzeciona z uchwytu problem ustaje a jeżeli dotknę wrzecionem maszyne dalej to samo i co może być przyczyną ?
2) Nieprawidłowe prowadzenie/ połączenia kabli uziemiających (PE, w tym ekranów) - powinny być łączone od odbiorników końcowych w "gwiazdę" do wspólnego punktu uziemienia. Nie tworzymy pętli i nie dublujemy zerowaniem!
3) Koniecznie przewód ekranowany falownik - wrzeciono. Uziemienie wrzeciona (obudowy) ekranem tego przewodu przez PE falownika. PE falownika do punktu wspólnego uziemień.
4) Jeżeli uziemiamy obudowę wrzeciona i ma ona połączenie galwaniczne z całą konstrukcją metalową to nie stosujemy dodatkowych przewodów uziemiających/zerujących konstrukcję.
I to powinno wystarczyć.