Znaleziono 5 wyników

autor: Andrzej 40
07 lis 2012, 21:23
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: uchwyt tokarski ma bicie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 11074

Sądziłem, że mój mail się wyświetla w profilu, a tu nic. Podaję: [email protected].
Na pewno utwardzanie nie zaszkodzi, ale i tak brąz wygra :cry: . W literaturze amerykańskiej znalazłem wyniki badań stwierdzające, że optymalne pod względem trwałości są łożyska ślizgowe żeliwo-szlifowana stal a podobne właściwości mają tekstolit-stal.
autor: Andrzej 40
07 lis 2012, 20:55
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: uchwyt tokarski ma bicie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 11074

Dzięki za info. Że sprzedana wiedziałem, ale że wyprzedaż nie. Może będą mieli koła gitary, bo nie mam kompletu a i imak 4-ro nożowy by się przydał.
Czy to co określiłeś jako skrzynię biegów to Norton? Bo nie mam.
Jak załatwiasz transport i przelewy? PayPalem? Może te informacje ma maila.
Te pierścionki na wrzecionie są minimalne, ale są widoczne, a ja tego nie lubię :-).
Biały metal to rzecz jasna łożyska wrzeciona.
Łożyska wałków są na pewno z brązu i tak jakoś jest, że zawsze spotkanie tych 2 materiałów kończy się niekorzystnie dla stali.
Pozdrawiam
autor: Andrzej 40
07 lis 2012, 19:19
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: uchwyt tokarski ma bicie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 11074

jendrys1 pisze:Czy kolega Andrzej 40 nie mógł powiedzieć wprost że ma taki sam sprzęt (Myford ML7), o ile jeszcze ma. Względem tego zepsutego koła "bullgear" to też mam naprawiane, ale kupiłem kolejne w dobrym stanie. Wspomnę tylko że kupiłem całe wrzeciono za 26 funtów. Jaki numer seryjny łoża u kolegi?
Pozdrawiam
Dzięki za Doktorat humoris koza :roll: . Mam mieć ML7 ale w stanie spoczynku, w piwnicy. Jak zejdę to podam numer. Kupiłem bez stołu i mocno zużytą, m.in. z wyłamanymi zębami kół odboczki i wrzeciona, brak szczęk odwrotnych, przegrzany silnik. Czyszczenie, malowanie i remont posuwają się krótkimi skokami do przodu i jeszcze trochę potrwają. W zasadzie do wymiany wszystkie panewki na wszystkich wałkach napędu. Komplet kół odboczka - wrzeciono już kupiłem. Gdybym znał kogoś, kto poprawnie przeszlifuje wrzeciono to bym to zrobił. W miejscach łożyskowania są widoczne "pierścionki". Panewki z białego metalu, jeszcze nie były regulowane.
Sorry za koleżankę, to było dawno i zapomniałem o końcówce cyfrowej.
Powodzenia.
Andrzej
autor: Andrzej 40
07 lis 2012, 00:51
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: uchwyt tokarski ma bicie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 11074

jendrys1 pisze:Oryginalny uchwyt Myford nie ma tarczy zabierakowej. Gwint jest zrobiony fabrycznie w wewnętrznej części stałej uchwytu.
Uchwyt cztery szczękowy podczas obrotu ma 0mm
Uchwyt zakręcam ciasno na wrzecionie i to niweluje bicie ale nie całkiem.
To się nie popisałem :oops: . Bo w mojej jest 4-ro szczękowy Rohm 110mm przykręcany do typowej tarczy zabierakowej.
Ale może się zrehabilituję na zasadzie "dobry lekarz to ten, który zna adres lepszego lekarza". Dość rzadko ale pojawiała się na forum koleżanka sweetnovember.
Jest ekspertem od Myfordów i swego czasu (ok. rok temu) była właścicielką stajni Myfordów (chyba więcej niż 15 szt.). Nie wiem jak teraz. Spróbuj nawiązać kontakt.
autor: Andrzej 40
05 lis 2012, 23:05
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: uchwyt tokarski ma bicie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 11074

Nie znalazłem tych informacji - masz 2 tarcze zabierakowe do uchwytów 3-szczękowych czy jedną i na niej sprawdzasz? Jeżeli jedną to być może dorabiana i należy sprawdzić bicie na zamku i płaszczyźnie czołowej samej tarczy bez uchwytu. Te tokarki nie powinny mieć bicia 0,1mm na uchwycie - mam na myśli sam uchwyt, nie mocowany wałek. Ja bym podejrzewał tarczę zabierakową, tym bardziej, że jak piszesz, za ciasno spasowana.

Wróć do „uchwyt tokarski ma bicie”