trzasu pisze:Nie jest to dobry pomysł ... górne łożyskowanie śruby musi przenosić siły osiowe (wzdłużne), to łożysko które podałeś przenosi promieniowe ...k-m-r1 pisze:Srube na końcach zatoczyć i zamocować w łorzyskach z obudowy
na przykład
z drubiej strony podobnie na ztoczenoj cesci gwintu wykonać miejsce pod klin i wsunąc przekłądnie simakową z silnikiem
mocowanie łorzyska dość łątwe na 4 śruby
silnik z przekłądnią slimakową przymocować byle by nie obracał sie
![]()
[ Dodano: 2014-02-12, 12:12 ]Dlatego wcześniej zaproponowałem wykonanie prowadnicy w formie jednej kolumny gdzie mamy możliwość regulacji rolekjanbofan pisze:OK. A jak ładunek powiesić na całej konstrukcji?
Podobała mi się prostota wykorzystania ceowników i wózków bramowych, ale dla ceownika 80x80x5 wózek ma kółka o średnicy 68,5, a to zostawia 1,5 mm luzu. I ten luz będzie się mścił pewnie na nakrętce.
Ten podnośnik z linku jest naprawdę prosty w budowie, łożyskowanie górne śruby ( podwieszenie ładunku) :
Może na zdjęciach nie wygląda zachęcająco jednak koncepcja jest jak najbardziej ok, ze względu na montaż dałbym tylko napęd na dole śruby a nie na górze jak na zdjęciach.
Aby całość cicho pracowała, wystarczy zamiast łożysk jako rolek dać rolki z bieżnią z poliuretanu lub poliamidu, śrubę odpowiednio nasmarować i mamy hałas tylko silnika, pozostaje kwestia zaprojektowania mocowania śruby (śrub) do ruchomej platformy.
podałem obudowę a nie konkretne łożysko np 6002 dobranie łożyska wałeczkowe baryłki 2 osiowe 3 osiowe .. kwestia wybrania optymalnego dla danej konstrukcji kwestia chwili i zamocowania
[ Dodano: 2014-02-12, 21:39 ]
konstrukcja tylko rama 4 filary mogą być to wspomniane prowadnice i rolki 1,5 m luzu wystarczy