
Testy wypadły pomyślnie.
Sprawdzałem jak działają sterowniki pod kontrolą tej płyty i nie znalazłem uchybień od założeń producenta.
Problemy może stwarzać dziwne buforowanie danych bo przy wolnej stacji roboczej pozycja maszyny nie zgadzała się z tym co by na ekranie macha.
Spowodowane to jest zapewne wyższym priorytetem włącznika E-stop i po załączeniu był rozjazd pozycji i przy ponownym ruszaniu wychodziły cuda różnica nawet 4 cm przy większej prędkości< przejazdy reczne na 100% możliwossci >
Program z licencją działa nawet na laptopie ale tu uwaga USB podczas pracy na baterii był u mnie wyłączany i zrywało połączenie.
Miałem też problem z momencie gdy uSB przewody leżały blisko zasilacza maszyna skakała jak by coś zakłócało pewnie pole magnetyczne .
Testowałem na wypalarce plazmowej i tam mam okno podglądu w większym formacie przez co stacja robocza byłą obciążona grafiką i maszynka potrafiła stanąć na chwilę i ruszyć za moment. Zmiana buforowania danych na mniejsze paczki oraz zwiększenie podglądu g-kodu w programie do 500 linijek rozwiązało zacięcia.
Uważam że takie problemy to nie wina płytki a jedynie słaby komputer bądź wina zle dobranych parametrów.
Jeśli komuś zależy na płycie konkurencyjnej do CS-Lab to można się pokusić chodź koszt maszyny rośnie
Windows programowanie
licencja Mach
płyta USB
za mniejsze pieniądze posiadamy linuxa free
EMC free
płyta sterująca < tańsza niż licencja mach3 + płyta do Macha3>
Z braku nadajnika nie testowałem możliwości MPG chodź bardzo bym chciał i ubolewam nad tym gdyż była by idealna za rozsądną cenę do Macha