Znaleziono 2 wyniki

autor: adamwar
30 gru 2009, 20:41
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Stellit - obróbka na frezarce
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11632

Maxxam,
nie wiem czy zauważyłeś ale na tym forum użytkownicy pytają o rozwiązanie problemu. Gdyby Senninha wiedział jakiej geometrii użyć to nie szukałby w internecie porady tylko wziął narzędzie katalogowe z jakiejkolwiek firmy i próbował. Nie udzieliłeś tym samym odpowiedzi na zadane pytanie. To nie jest forum służące reklamie. Nie zapominaj o tym. :)
Swoją drogą ciekaw jestem jakie narzędzie zaproponowałbyś do tej obróbki.
autor: adamwar
21 maja 2008, 22:41
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Stellit - obróbka na frezarce
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11632

Koledzy nie lejcie wody.
Stellit jest materiałem który ma wysoką twardość (nawet powyżej 60 HRC) ale dużą sprężystość. Inaczej mówiąc jest to twarda guma. Zdecydowanie należy obrabiać ten materiał cienkimi warstwami np frezami do obróbek HPC (np frezy POKOLM TRIGAWORX). Żelazną zasadą jest srategia frezowania: szerokość skrawania nie może przekraczać promienia narzędzia (zalecam około 30% srednicy), stosuj małe ap i prędkości skrawania w granicach 80 - 100 m/min.
Nie spodziewaj się duzych żywotności narzędzi. Przy tej twardości frez monolityczny wytrzyma góra 30 - 40 minut może nawet krócej. Jeżeli masz do splanowania powierzchnię weź głowicę na płytki wymienne z durzym promieniem, np fi52 R8, głebokość frezowania max. 1 mm. Płytki do żeliwa (węglik K10) lub twardsze.

[ Dodano: 2008-05-21, 22:43 ]
oczywiście chodziło o strategię frezowania i duży promień

:mrgreen:

Wróć do „Stellit - obróbka na frezarce”