Aktualnie przemyślam temat łożyskowania tych śrub gdyż blok łożyskujący zajmie kolejne sporo miejsca i silnik w jednej osi strasznie by odstawal a w drugiej skróci mi prawdopodobnie pole robocze, wiec musiałbym je zrobić jak najkrótsze. Ma ktos moze jakies przyklady na czym sie bazowac?
blok łożyskujący MS 47 na ktorym w jakis sposob prubuje sie opierac jest dosc spory, jednak gdyby wykrzystac lozyska duzo ciensze juz by sie troche miejsca mysle zaoszczedzilo.
W miedzy czasie opanowalem sobie pudlo na przyszla elektronike

.
Mam nadzieje ze powypalaniu i pozaginaniu sie ladnie posklada:) . W przyszlym tygodniu zamieszcze jakies jej foty w realu.... o ile wyjdzie:P
[ Dodano: 2010-08-28, 17:09 ]
Owszem wystarczą ale trzeba projektować podwójne gniazdo ze śrubą (nakrętką) do regulacji napięcia.
Jakby to miało wyglądać? Chciałem użyć dwóch skośnych i zrobic taka konstrukcje jak w ms 47, tylko korzystając z mniejszych łożyska dla fi 6, i jak najcienszych.... Wielkim zdziwieniem sie okazalo gdy skf nie ma w swojej ofercie łożysk skośnych o tak malej średnicy wewnętrznej, zaczynają się od 10 dopiero... a moja śruba ma mieć 10.
[ Dodano: 2010-08-29, 14:26 ]
Dwie szyny po jednej stronie, z zachowaniem równowagi bramy, będą stabilniejszym rozwiązaniem.
Jak widac 2 szyny sa, jednak jest problem z uzyskaniem równowagi, gdyz silnik jest za lekki w porownaniu dla calego ramienia. Po kolejnym liftingu, najlepszy wynikiem jakim udało mi się uzyskać jest przesuniecie srodka ciezkosci o okolo 110mm od osi przy wadze całego ramienia 4.6kg przy takiej konfiguracji.

Jaki negatywny wplyw bedzie to mialo na konstrukcje?
Z tego co czytam zastosowane wozki potrafia przenosic obciazenia tego typu
http://www.akcesoria.cnc.info.pl/prowad ... we_shs.htm
Model Dopuszczalne momenty statyczne
Mc(kN.m)
1 wózek
SHS15 0.17
Wydaje mi się ze powinno to w zupełności wystarczyć... Jak myślicie? W normalnych laserach również nie zobaczyłem olbrzymich przeciwwag a ramiona na których zamontowana jest głowica wazy bardzo dużo.
[ Dodano: 2010-08-31, 22:33 ]
Kolejna wersja lasera, trochę skrócone ramie, i zrobione z aluminium przez co odchoudziło sie o 1.3kg, i przesunęło trochę masa bliżej osi, ale już więcej się nie da wyciągnąć.
Dodałem już na projekcie trzymanie lasera, gdyz wkoncu przyszedl do mnie z allegro gotowy laser, 250mw( taki jak w DVD) ale już elektronika, ładną obudową, oraz soczewka, co zaoszczędziło dużo roboty, eksperymentów, a 99 zl myślę ze jest kwotą wartą poświęcenia. W przyszłości jak projekt bedzie chodził zastanowie sie nad niebieska dioda 1W za okolo 400zl. Miał ktos kiedyś doczynienia z takim małym potworem?
A teraz daje zdjęcie aktualnego laserka wraz z elektronika i zrobionym przeze mnie uchwytem.
Jutro wrzucę gotowe pudło na elektronikę.
Tak poza tym, coś temat umarł, jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje wcześniej zadane pytań gdyż nie potrafię uzyskać na nie odpowiedzi od nikogo. Byłbym dzięczny
Pozdrawiam
[ Dodano: 2010-09-03, 17:18 ]
[ Dodano: 2010-09-13, 21:29 ]
Właśnie jestem na etapie zakupu silnika. Bo głębszym przemyśleniu może faktycznie buda na paskach będzie lepszym wyjściem. sterownik 05 z mikrokrokiem i takim
http://www.akcesoria-cnc.pl/?menu=produkt&id=224 silniczkiem zda egzamin? Wcześniej ktoś mi liczył że przy kole 10mm na pasku miałbym skok 0.01mm, jednak nie potrafię się tego doliczyc. O ile kolo o srednicy 10mm ma obwod z paskiem 32mm to 32/200/8 daje 0.02mm. Dobrze mowię?