Znaleziono 1 wynik

autor: ArturM
29 gru 2016, 10:04
Forum: LinuxCNC (dawniej EMC2)
Temat: LinuxCNC w dużej firmie (producent maszyn)
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3880

Re: LinuxCNC w dużej firmie (producent maszyn)

Tomasz_K pisze:Witam
Wiem że większości z was nie zaskoczę ale chciał bym przypomnieć co może zrobić firma (producent) z oprogramowaniem opensource:
Zupełnie nie rozumiem o co chodzi.
Co ta firma zrobiła z oprogramowaniem opensource bo nie widzę?

Jeżeli oprogramowanie było na licencji BSD to firma może takie oprogramowanie 'zamknąć' - włączyć do swojego produktu i całość sprzedawać jako closed source - licencja na to pozwala.

Jeżeli oprogramowanie jest na licencji GPL to firma może robić na jego podstawie własny soft i sprzedawać za tyle kasy ile jej się marzy ALE:
- musi dostarczyć kod źródłowy
- ja mogę to od nich kupić za milion dolarów i potem kopie rozdawać za darmo albo sprzedawać po dwa miliony sztuka.

Czy może chodzi o to, że ktoś napisał i sprzedaje zamknięte oprogramowanie na otwarty system? Wolno mu. Wolno mu przy tym korzystać z dowolnych bibliotek jeżeli są na LGPL albo na BSD.

Wróć do „LinuxCNC w dużej firmie (producent maszyn)”