Znaleziono 3 wyniki

autor: cnc3d
14 lut 2009, 19:09
Forum: Wycinarka Wodna / Water Jet
Temat: Dynamic Waterjet - maszyna FLOW
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7091

Fakt, na razie nie ma. Natomiast i tak nie ma to znaczenia ze względów konstrukcyjnych samej maszyny, ponieważ pompa i oprzyrządowanie wysokiego ciśnienia jest dostawczane przez inną firmę, specjalizującą sie w tym zakresie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było 6000 barów, jak tylko klient zechce zapłacić.
autor: cnc3d
14 lut 2009, 00:55
Forum: Wycinarka Wodna / Water Jet
Temat: Dynamic Waterjet - maszyna FLOW
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7091

Co do tego że przy głowicy dynamicznej w rogach nie trzeba czekać to się zgodzę, tzn trzeba, ale znacznie krócej. Jednak pełne 5 osi to dopiero bajer. Jednak za bardzo nie można głowicy podnieść, aby po głowie nie dostać. Pracujemy właśnie nad pięcioosiową głowica do wody. Jak skończymy wyślę fotki.
autor: cnc3d
11 lut 2009, 21:23
Forum: Wycinarka Wodna / Water Jet
Temat: Dynamic Waterjet - maszyna FLOW
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7091

Rzeczywiści głowica koryguje stożek przy cięciu, ale nawet skorygowana krawędź nie nadaje się do np. osadzenia łożyska, jako powierzchnia ustalająca itp. Powierzchnia po najlepszej korekcji i tak będzie miała odchyłki prostopadłości co najmniej 10 razy większe niż uzyskiwane z frezarki. I nie ma się co oszukiwać, że będzie inaczej. Stożkowanie zależy przede wszystkim od prędkości cięcia. Im niższa tym tnie prościej. Jak tniemy jakościowo to np. górna szczelina 0.8mm a dolna 0.75, ale jak rozdzielająco to górna 0.7 a dolna 0.4 -więc jak widać różnica jest kolosalna. Problem polega na tym, że jak tniemy z niską jakością to poszarpane dolne krawędzie mają taki rozrzut kąta, że problem stożkowania przy takiej kiepskiej krawędzi przestaje być istotny. Może nawet lepiej że stożkuje, ponieważ zostawia naddatek na obróbkę tych "firanek".

Można stosować wycinanie na dwa razy. Tniesz rozdzielająco, a potem puszczasz obróbkę jeszcze raz i to drugie przejście prostuje ściankę ponieważ górna krawędź nie odchyla już strumienia. Wychodzi mniejszy stożek niż by puścić 3 razy wolniej na raz. Niestety technika ta sprawdza się tylko przy dużych detalach, które się nie poruszą po wycięciu.

Technologia 6000 barów jest to naciągane 4000 barów. Po prostu kiedyś były niskie żywotności uszczelnień przy 4000 barów, ale przez lata konkurencja wymusiła znaczne zwiększenie nakładów na prace badawcze nad uszczelnieniami i czasy życia znacznie wzrosły (kilkukrotnie). Więc niektóre firmy po prostu podciągnęły ciśnienie na ograniczniku, oraz zwiększyły moce silników i tyle. Uznano że oszczędności wynikające ze zwiększenia wydajności cięcia i tak będą przekraczały zwiększone wydatki na częstsze wymiany uszczelnień. Niestety to tylko teoria i marketingowy wabik. Posiadacze takich maszyn ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne ustawiają pompy na niższe ciśnienie aby koszt części do pomp nie zjadał im zysków. Kto wie, może za kilka lat to będzie standard, jak teraz 4000 barów, ale na dzień dzisiejszy uważam, że zwiększony koszt maszyny i droga eksploatacja nie jest rekompensowana zwiększeniem wydajności cięcia.

Wróć do „Dynamic Waterjet - maszyna FLOW”