Ja na co dzień korzystam z Fastcama i to on pyta się czy na zewnątrz czy wewnątrz czy też po linii ma być ścieżka palenia , na dodatek pyta się jak ma palnik wejść w materiał (detal palony ) czy po linii prostej czy tez po łuku czy promieniu czy tez pod katem co nie jest bez różnicy , oczywiście ta sama sytuacja jest podczas wyjścia palnika z detalu .Piotr Rakowski pisze:Kol. gmaro - jasne, że jeśli piszesz kod ręcznie, wpisujesz kompensacje poprostu przed wektorami. Ale teraz masz program wektorowy. Masz narysowane obiekty. Trzeba jakoś wskazać programowi, co jest obrysem wewnętrznym, a co zewnętrznym. Poza tym kwestie dojazdów - wystarczą dojazdy liniowe, czy jak u Ciebie łukowe?
Teraz kwestia czy ma być dojazd liniowy, kołowy lub ćwiartka okręgu , połowa promienia :
Przykład:
Palisz powiedzmy koło i jak się będziesz wpalał to optymalny ścieżka będzie po łuku a to dla tego że uzyskujemy płynność ruchu a powierzchnia wyjdzie lepsza samego palenia i nie będzie tgz. nadpaleń a wyjście też po łuku i masz praktycznie idealne koło bez nadpaleń .
Palisz powiedzmy kwadrat tutaj juz nie ma problemu dajesz po prostej , kwestia tylko jak długa ma być ta prosta ( to jest uzależnione od grubości samej blachy i parametrów plazmy ) wyjście po prostej oczywiście .
Dlatego zapodałem powyżej rys. jak to wygląda w praktyce . Oczywiście zainteresowany jestem programem z tego względu że kiedyś myślę o zbudowaniu sobie takiego urządzenia w wolnym czasie , bo temat nie jest mi obcy .