Na jakiej zgrzewarce kolega zgrzewa? Chodzi mi tutaj o jej moc, wtedy będe mógł coś dokładniej powiedzieć - z opisu wnioskuje, że zgrzewarka na której pracujesz ma za małą moc.sato0 pisze:Mam problem przy zgrzewaniu nakrętek do grubszych blach (3mm) bo dla 1,5 mm problemu nie ma. Zgrzewane nakrętki nie zawsze są dobrze wtopione w materiał- nóżki. Problem jest w czasie zgrzewania jak i sile docisku.
Na jakim sprzęcie kolega pracuje i jakiej firmy nakrętki i kołki.
[ Dodano: 2010-05-20, 22:39 ]
Z mojego doświadczenia wiem, że zgrzewanie elementów, które kolega wymienił jest mniej kłopotliwe od spawania: szybsze czasy zgrzewania, większa dokładność no i koszt ok. 3x mniejszy w porównaniu do spawania.vang pisze:Witam,
Interesują mnie możliwości zgrzewania nakrętek, śrub lub prętów gwintowanych do krążków metalowych. W obecnej chwili spawam te elementy razem. Czy mozna to robić za pomocą zgrzewarek i czy jest to bardziej opłacalne niz spawanie. Jakie są zalety, wady?
Zaznaczam że jestem nowy w tym temacie. Dopiero staram się orientować co i jak.
Jeśli chodzi o wady to trzeba się w taką maszynę zaopatrzyć o odpowiedniej mocy, jeśli kolega wie jak działa zgrzewarka i co jest potrzebne do jej działania to wie o czym mówię. Do tego dochodzą miedziane elektrody - ale to jest najmniejszy problem można wytoczyć na zwykłej tokarce.
W razie kolejnych pytań jestem do dyspozycji.
Mogę podesłać zdjęcia zgrzewanych u nas elementów.