Znaleziono 1 wynik

autor: jarek023
13 wrz 2011, 00:07
Forum: Heidenhain
Temat: Jaki postprocesor-oparty na G-kodach czy na języku Heidenhai
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2675

Witam
Kilka moich podpowiedzi:
1. warto mieć na początku każdego narzędzia wpisane kody modalne, tak aby móc bez problemu wywołać potrzebne narzędzie i ew. go powtórzyć etc.
2 . po każdym kolejnym narzędziu można mieć M01 tak aby pierwszą sztukę np. puszczać co jedno narzędzie (często wykorzystywane przy tokarce) OSP- stop warunkowy. Warto pomyśleć o starcie narzędzi z bezpiecznej pozycji, by uniknąć ew. kolizji.
3. do tego jeśli będziesz miał magazyn obrotowy z łapą, to można zrobić w ten sposób gdy jedno narzędziem pracuje aby drugie przygotowało się do pozycji wymiany. Przy produkcji jednostkowej jest to zbędne- przy masowej pozwoli urwać nawet kilku sekund.

N20 T1 M6 (zmiana narzędzia na nr.1)
N25 M111 H1 D63. (pomiar długości narzędzia na sondzie pomiarowej, narzędzie nr1 o średnicy fi63)
N30 T2 (przygotowanie narzędzia nr2 w magazynie) o to mi chodzi!
4. jeśli będziesz miał sondę pomiarową do narzędzi to warto zrobić tak aby za każdym razem, przed narzędziami generowany jest kod do pomiaru długości narzędzia. Jeśli narzędzia po pierwszej sztuce będą już zmierzone można wcisnąć "\" na pulpicie tak by już tego bloku w kolejnych sztukach nie czytało a tym samym nie mierzyło ponownie tych samych narzędzi (no chyba że chcesz)
przykład takiego kodu:
/ N25 M111 H1 D63 - wciskając „/” na pulpicie- przeskoczy ten blok.

Może coś Ci się przyda.
pozdrawiam

Wróć do „Jaki postprocesor-oparty na G-kodach czy na języku Heidenhai”