Znaleziono 7 wyników

autor: adam Fx
01 mar 2020, 23:46
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

WP Kamil pisze:zapach to żywica przegżana i trzeba szykować dużo wody.
hmm odlewy z epoxygranitu zwykle maja tyle wypełniacza że że moja nawet nie zrobiła się ciepła a co dopiero gorąca.. Czy komuś masa do zasypywania zrobiła się kiedyś gorąca?
autor: adam Fx
08 paź 2019, 15:30
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

strikexp pisze:podziałanie ciśnieniem nie rozwiązałoby tego problemu
w badaniach jakie gdzieś znalazłem było napisane że wystarczy by np. położyć deskę i docisną kilka kg podczas wibrowania.
autor: adam Fx
08 paź 2019, 14:36
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

a własnie moje przeboje trzeba opublikować dla potomnych
https://youtu.be/i9C4Y7ff3B8
https://youtu.be/ruFvJ87Rum0
strikexp pisze:czy zbyt słabe wypełnienie na krawędziach?
https://youtu.be/i9C4Y7ff3B8?t=1467 ostre krawędzie o dziwo są wypełnione . jedynie masa była tak gęsta że nie siadły te kamienie i pozostały puste przestrzenie. Nie wydaje mi się że to wina zbyt małej ilości drobnej frakcji a raczej lepkości ii zbyt słabego wibrowania i złego kierunku które mogło by przezwyciężyć siły które trzymały taki kawałek masy w kupie. Przydał by się inna żywica i może drobniejsza frakcja niż piasek granitowy - jakaś mączka
autor: adam Fx
23 lip 2019, 19:17
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

W sumie to nie wiem w co wierzyć w różnych kategoriach znajduje różne informacje w jednym na przykład dla podanego Epidian 601 wytrzymałość na rozciąganie to 45MPa a w tej tabelce to 70 MPa.

Chyba Spróbuję do zalania użyć Epidian 6 z utwardzaczem Z1.

Z tym utwardzaczem osiąga dużą wytrzymałość czas życia jest przyzwoity i jest mniej lepka niż Epidian 5

Co to kruszywa to jeszcze nie wiem jakie uda mi się zdobyć w planach jest piasek od 0-2 potem od 2 do 8 i od 8 do 16
autor: adam Fx
14 lip 2019, 20:04
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

MiziAir pisze:Żywica żywicy nie równa, gatunków jest od groma
na tym polega mój ból nie znam się na tym praktycznie nie mam doświadczenia.
Kazik_Wichura pisze: epolam 2002
o to już ważna informacja
maciek95k pisze:Jak znajdę gdzieś notatki swoje to dorzucę jakiej używałem.
było by wspaniale
.. ja też mam do zalania korpus (piku co może kiedyś jakaś maszyna ) nie takie fajny jak Twój ale może jak go zaleje to będzie trochę lepszy niż jest :)
autor: adam Fx
14 lip 2019, 05:35
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

Ok czyli jak żywica się nada? .. natrafiam na wzmianki Epidian5 ale tam jest krótki czas żelowania ok 30min (a może to długi czas nie wiem)
jest trochę info ale własnie jak napisałem mało konkretów (skład: frakcja i rodzaj kruszywa oraz ilość (wagowo / osobowościowo) i ilość i jaka żywica a potem pomiary sztywności gotowego elementu)
robią eksperymenty , zalewają całe maszyny lub korpusu ale nie natrafiam na wyniki końcowe typu - kolumna nie zalana ugina się 0,1 zalana ugina się 0,01 albo korpus nie zalany i frez 20 drży i nie da rady nawet 1mm brać .. po zalaniu głowica 50 zbiera po 3mm

jak jest pokazana obróbka to nie wiadomo z czego odlew jak pokazany odlew to nie wiadomo jaki dał efekt końcowy eehhh

moje odkrycia :

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... lymer=true
https://youtu.be/ey7hJsnWOaI

https://www.cnccookbook.com/epoxy-grani ... hine-fill/

oczywiście tematy na forach cnczoone i naszym na setki stron
autor: adam Fx
10 lip 2019, 01:16
Forum: WARSZTAT
Temat: Epoxy granite
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 8226

Re: Epoxy granite

Siema podbijam temat.
Minęło trochę czasu od rozmów na temat tego materiału być może są jakieś postępy ktoś gdzieś przeczytał widział lub sam testował i jest w stanie odpowiedzieć jaki konkretnie rodzaj żywicy i ewentualnie gradacja i rodzaj kruszywa?

Może trzeba wibrować to jasna sprawa ale jeszcze pytanie Jak mieszać wiadomo kruszywo musi być czyste i suche ale czy najpierw dodajemy kruszywo i mieszamy ze składnikiem a a potem dodajemy utwardzacz czy wlewamy już utwardzoną żywicę czy wlewamy wszystko na raz oto jest pytanie?

Natrafiłem na temat gdzie gościu zbudował maszynę i niby przeprowadzał testy na różnych próbkach Wynika z tego że najlepszy efekt osiągnął 80% piasku 20% żywicy
Wiem że niektórzy wspominają o grubszych frakcjach ale Przeanalizowałem skład zwykłego betonu zwracając szczególną uwagę na beton wysokościowy Czyli według starego nazewnictwa powiedzmy około B100 w górę i według tabelki jaką znalazłem Wychodzi na to że nim drobniejsze kruszywo tym beton jest wytrzymalszy wręcz celowo do mieszanki piasku dodawane są jeszcze drobniejsze frakcje w postaci jakiejś mąki Co sprawia że taki beton składa się z cementu piasku tej mąki i jakich dodatków chemicznych.
Wydaje mi się że to może mieć także zastosowanie epoksy betonie.
Z kolei kiedyś widziałem jedną jedyną w życiu przemysłową maszynę z takiego betonu i było widać że są tam grubsze frakcje Max około 10 mm ale przeważająca była drobna od 1 do 3 mm być może była też drobniejsza ale nie było to jasno widoczne.

Teraz piszę z telefonu ale jeżeli będzie zainteresowanie tematem to powrzucam te linki które po znajdowały.

Interesują mnie też najlepiej filmy gdzie ktoś testuję już gotową Maszynie

Jest parę filmów że ktoś przeprowadza eksperymenty miesza różne frakcje dochodzi do jakichś wniosków buduje z tego maszynę pokazuje piękne zdjęcia ale w sumie nie wiadomo czy jak się opiera ręką o kolumnę to ta maszyna się nie wygina jakby była z cienkościennych profili lub czy nie występują jakieś inne negatywne odkształcenia pełzanie i tego typu rzeczy na przykład rozwarstwianie na skutek różnicy rozszerzalności cieplnej.
Jeśli ktoś ma takie filmy gdzie ktoś testuję już gotowe elementy lub ewentualnie pracuje na takiej Maszynie gdzie Pochwalił się jakiego składu użył a podczas testów używa normalnych narzędzi a nie frezów grawerskich to bardzo proszę o wrzucenie linka.

Wróć do „Epoxy granite”