kup groszowe sprawy a do pracy niezbędny (np. ustawianie geometri maszyny) http://allegro.pl/czujnik-zegarowy-0-01 ... 22679.html
ty robiłeś te śruby albo inaczej masz tokarkę ? zrób tulejkę np. rozwierakiem załóż śrubę raz jeszcze stocz gwint wprasuj na klej tulejkę (klej do połączeń osiowych) obrób wszystko raz jeszcze z tym że i z jednego mocowania musiał byś liznąć średnice pod sprzęgło
za takie pieniądze zabawa chyba nie opłacalna wolał bym kupić nowe śruby (szczególnie że z tymi coś nie tak ciasne nie do walcowanie i w ogóle)
Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „Konstrukcja frezarki CNC, stół krzyżowy”
- 24 lis 2012, 00:52
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Konstrukcja frezarki CNC, stół krzyżowy
- Odpowiedzi: 68
- Odsłony: 28379
- 24 lis 2012, 00:09
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Konstrukcja frezarki CNC, stół krzyżowy
- Odpowiedzi: 68
- Odsłony: 28379
możesz spróbować teraz ustawić na czujnik i popukując plastikowym młoteczkiem ustawić oś śruby w osi łożyskafiuzi pisze:Pytanie czy coś z obecnym stanem rzeczy, można zrobić żeby to poprawić, bez zataczania śrub od nowa?
co do regelacji mogłeś stosować dystans w postaci tulejki/tulejekfiuzi pisze:Chciałem mieć możliwość regulacji

- 23 lis 2012, 23:55
- Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
- Temat: Konstrukcja frezarki CNC, stół krzyżowy
- Odpowiedzi: 68
- Odsłony: 28379
może źle zinterpretowałeś bo ja nie zauważyłem jeśli już łożyska siedzą na gwincie to w zabawkach na szpilkach budowlanych .... a nakrętek po obu str. łożyska nie potrzebujesz wystarczyło śrubę zatoczyć tak by z jednej łożysko sie oparła z z drugiej gwint + nakrętkafiuzi pisze:ale jak patrzę po innych konstrukcjach to takie rozwiązanie jest szeroko stosowane.
