Znaleziono 2 wyniki

autor: gaski
15 gru 2008, 13:59
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Toczenie
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 14965

pepepiotr pisze:Lambda alfa? Kat natarcia . Najpierw musze wziac slownik wyrazow obcych bo nie wiem co do mnie mowisz . A gdze to sie reguluje kąt natarcia.
alfa beta gamma.....obejdzie się bez słownika wyrazów obcych, są to oznaczenia kątów występujących w ostrzu noża tokarskiego (inne narzędzia też), kątów natarcia jak i innych kątów się nie reguluje, szlifuje się powierzchnie ostrza noża na odpowiednie wartości kątów podane w tabelach (patrz link kol.Mariuszczs) należy je traktować jako orientacyjne, bo ja nigdy tych kątów nie mierzyłem.

pepepiotr pisze:Chodzi o wysokosc noza wzgledem osi?

wierzchołek (cxubek)każdego noża powinien być zamocowany w osi tokarki niezależnie od wielkości poszczególnych wartości kątów ostrza., są odstępstwa od tego , do których sam dojdziesz wraz z nabywaniem praktyki.

pepepiotr pisze:chcialem sobie tylko tłoczek wytoczyc do silniczka parowego na paczatek a okazuje sie ze musze jakies studia skonczyc
chciałeś się piwa napić i kupiłeś browar
oczywiście, trzeba zaliczyć I semestr ZSZ specjalność: operator obrabiarek skrawających
autor: gaski
15 gru 2008, 10:30
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Toczenie
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 14965

Pepepiotr
, taki objaw przy toczeniu może być tylko jeden, toczyłeś przedmiot ze stali nierdzewnej (jak koledzy zauważyli jest wstrętny do toczenia).wiór powstający podczas toczenia trze o powierzchnię już obrobioną i stąd te podwójne gwinciki nałożone na siebie, w takim przypadku należy zmniejszyć aż do zera kąt wzniosu ostrza noża „lambda”. Nie pomyl z kątem natarcia, który musi być dodatni. Taka stal klei się do noża, dlatego obróbka takiej stali jest utrudniona. Chłodzenie a bardziej smarowanie emulsją a nie olejem, bo kopci i śmierdzi.
Ogólnie polecam noże ze stali szybkotnącej i noże z lutowanymi płytkami z węglików spiekanych, oczywiście musisz sobie sprawić szlifierkę ostrzałkę do ostrzenia noży. Ostrzenie noży wcale nie jest takie trudne i po nabyciu odrobiny wprawydaje zupełnie niezłe rezultaty. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności ostrzymy powierzchnię natarcia, następnie główną powierzchnię przyłożenia i na końcu pomocniczą powierzchnię przyłożenia

ps.
w jaki sposób będziesz toczył wałek fi 10 podparty kłem, nożem składanym z linku do allegro z poprzednich postów.

Wróć do „Toczenie”