Znaleziono 1 wynik

autor: atlc
16 paź 2016, 21:38
Forum: Obróbka metali
Temat: Projektowanie detali pod obróbkę CNC
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1302

Model 3D wykonujesz z wymiarem nominalnym, a później na rysunkach wykonawczych, opisujesz wymiarami z tolerancją/tolerancjami, w zależności czy dla wszystkich wymiarów dopuszczalna odchyłka jest taka sama, czy są wymiary, które np mogą/muszą być wykonane np. w "plusie" podczas gdy reszta ma być na "minusie".

Praktycznie, to pewnie trafisz też na firmy do których możesz wysłać modele 3D i wystarczy, że opiszesz, że złącza mają się "zazębiać" i sami dobiorą odpowiedni offset.
Spasować bez liźnięcia pilnikiem może i tak być ciężko, bo tak jak pisał kolega trochę wyżej, ścianki będą miały mały, ale jednak skos, a narożniki będą minimalnie zaokrąglone- te gdzie schodzą się dwie ścianki cięte, za to te, gdzie schodzi się powierzchnia blachy ze ścianką ciętą, będzie ostra krawędź.
Będzie to pasowało do siebie "prawie", ale pilniczek i gumowy młotek będzie Twoim przyjacielem przy składaniu tego, bo malutka szczelina zawsze będzie- z jednej strony, bo z drugiej się zejdzie(ze względu na delikatne ukosowanie cięcia).

Tak nieco na marginesie, nie wiem po co taka masa tych.. zamków. Bo tak by to należało po naszemu nazwać.
Jeżeli będziesz spawał to spoinami ciągłymi będzie to zwyczajnie upierdliwe, szczególnie, że blacha gruba, to i przetopu nieco by się przydało..

Chyba, że ma to być stolik spawalniczy na wzór tych "amerykanckich" i będą to heftnięcia a nie spawy.
Wtedy jednak też bym odpuścił taką ilość zamków tylko fazował na krótkich odcinkach i spawał MAG.

Wróć do „Projektowanie detali pod obróbkę CNC”