Znaleziono 77 wyników

autor: www.kimla.pl_
10 lip 2014, 22:52
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Czas instalacji maszyny przede wszystkim zależy od tego jak została zaprojektowana, ale dziękuję koledze za stwierdzenie, że jednak jest coś czego dinozaury mogą się nauczyć od Kimli.

Maksymalne prędkości cięcia waterjet:
Nierdzewka:

2mm 3900mm/min
3mm 2450mm/min
5mm 1350mm/min
10mm 600mm/min
15mm 380mm/min
20mm 270mm/min
50mm 93mm/min
100mm 42mm/min

Nie ma sensu porównywać stali czarnej ponieważ pisałem o absurdalnie niskiej prędkości cięcia laserem blachy nierdzewnej 20mm czy 25mm w azocie i tu waterjet tnie szybciej i taniej.
Aha no i jeszcze to przebijanie które u dinozaura trwało ze 3 minuty.
Waterjet przebija 25mm też w 3 ale sekundy.

Oczywiście poniżej 12mm laser bezdyskusyjnie wygrywa.
Ale ja wciąż przecież piszę, że te maszyny się uzupełniają a nie zastępują i nie sugeruje koledze jak to mi znów w usta wtyka że ma się pozbyć laserów i kupić wodę.
Lasery są super do cieńszych blach, a powyżej pewnej grubości lepiej radzą sobie waterjety i nawet stawanie przez kolegę na głowie tego nie zmieni.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 22:00
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Szanowny przedstawicielu wielkiego dinozaura,

Jeśli kolega nie potrafi korzystać z Internetu to może koledze zafundujemy jakiś kursik dla seniorów? Np. "Fora dla opornych"
Przy każdym wątku danego działu jest pokazana ilość wyświetleń i te cyferki mówią same za siebie. Oczywiście nie oznacza, że to sami "zakochani" ale jeśli zacietrzewiony nie może wytrzymać i musi przytrolować to zakładając że jest was tu trzech to stosunek zacietrzewionych do normalnych czytelników tego wątki jest jak 1:5000!

Firma Kimla instaluje laserów już tyle, że właśnie cykl instalacji jednego lasera na tydzień został przekroczony ponieważ ledwo ekipa wróciła z instalacji, a już znów jutro wyjeżdża.
Są nieźli w tym co robią ponieważ ostatni laser uruchomili u klienta w 18 godzin w 3 osoby.
Właściciel dziwił się jak to możliwe skoro poprzedni laser, który kupował od dinozaura instalowany był 3 tygodnie.

Proszę również mam w usta (czy raczej palce) nie wtykać nieprawdziwych informacji o których kolega pisze.
Przyrost mocy nie powoduje liniowego przyrostu grubości cięcia. I nadzieja szanownego kolegi, że podpiszemy się pod tę tezą kolegi jest płonna.
W przeciwieństwie do tego potwierdzam, że prędkość cięcia w azocie jest proporcjonalna do mocy. I choćby była ta informacja dla kolegi bardzo niewygodna każdemu zainteresowanemu możemy to praktycznie zademonstrować.

W sprawie wody to sami cięliście blachę 20mm na swoim laserze z prędkością niższą niż na waterjecie. Przebijanie trwało ze 3 minuty a jak laser zaczął ciąć to miałem wątpliwości czy on wciąż jedzie czy może się zatrzymał.
Zastosowana ogromna dysza powodowała, że ciśnienie azotu w wiązce znikało w oczach.
Zakładając, że to wasze cudo kosztuje jakieś 6 x więcej niż waterjet i przy cięciu takiej blachy zużywa gazu za setki zł/h to okazuje się że wycięcie detalu kosztuje kilkakrotnie więcej niż na waterjecie.
Oczywiście zmniejszając grubość cięcia coraz bardziej zwiększa się wydajność lasera i przy nierdzewce gdzieś w okolicach 10-12mm zaczyna być taniej i szybciej na laserze.
Idąc dalej w dół różnica zaczyna być ogromna na korzyść lasera ponieważ blachę 1.5mm laser tnie jakieś 15 razy szybciej niż waterjet.

Podsumowując: laser do cienkich, a water do grubych blach.
Te technologie doskonale się uzupełniają.
Jeśli ktoś chce mieć maszynę do jak największego zakresu grubości blach może zamiast kupować laser 4kW kupić w sumie za taką samą cenę laser 2kW i waterjet.
Wówczas nie będzie miał ograniczenia do 20mm i to tylko metali ale będzie ciął praktycznie wszystkie materiały do 200mm, zachowując przy tym bardzo dużą wydajność cięcia blach cienkich.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 19:42
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Widzisz kolego APY wątek czytany był prawie 17000 razy więc jest jak widać jednym z popularniejszych wątków w temacie laserów.
Tak naprawdę ujadają i jad wylewają tylko 2 - 3 osoby emocjonalnie lub zawodowo zaangażowanie w atakowanie firmy Kimla, więc jest to nieistotny odsetek użytkowników.
Ale trudno -każdy środek przekazu ma swoje wady i zalety.
Na forach za możliwość interakcji z innymi użytkownikami trzeba czasem trochę się naczytać aby odfiltrować plewy od istotnych informacji.
Niestety nie ma w Polsce innego forum na tyle popularnego żeby poświęcać swój czas na promowanie najnowszych technologii.
Niestety przy okazji trzeba się trochę od trolli poopędzać ale cóż, takie życie.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 19:05
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

W Polsce pracuje już ponad 50 laserów Kimla i kilka za granicą.
Do końca roku powinno ich już być ponad 70.
Nie jestem upoważniony do podawania szczegółów i statystyk ile laserów i jakiej mocy.
Uprzedzając pytanie nie jestem upoważniony również do podawania nazw firmy w których pracują.
Ja tu na forum widzę kilku użytkowników laserów Kimla, ale nie dziwię się że się nie ujawniają ponieważ zaraz byli by zaszczuci przez malkontentów.

Możemy nakręcić film ale laser fiber przy wycinaniu w azocie ma liniowy przyrost prędkości do mocy w bardzo dużym zakresie, dlatego największe różnice w wydajności cięcia będą dla stali nierdzewnych oraz czarnych ciętych w azocie czyli do 6mm czarna i nierdzewna do15mm.
Przy cięciu stali czarnej powyżej 6mm stosuje się tlen, a przycięciu tlenem już ta charakterystyka nie jest taka liniowa i powyżej 6mm przyrosty nie są już tak znaczące.
Właśnie dlatego lasery 8kW rekomendujemy do bardzo wydajnego wycinania blach czarnych do 6mm i nierdzewnych do 15mm. Przy grubszych nierdzewkach zdecydowanie ekonomiczniej i lepiej jest ciąć to na waterjecie.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 18:04
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Szanowni Koledzy,

Jaki jest temat tego wątku każdy widzi.
Jeśli nie może zaakceptować sukcesów firmy Kimla, jest zazdrosny lub jest nieco zdołowaną konkurencją bardzo proszę nie czytać tego wątku.
Jest to wątek komercyjny i firma płaci za reklamę na tym forum i właśnie za te opłaty inni użytkownicy mogą z niego korzystać.
Nie ma nic za darmo.
W telewizji reklamy, na youtube reklamy, w darmowej poczcie reklamy.
Takie życie, jeśli nie było by tych reklam to nie było by "darmowych" usług w Internecie.
Czy któryś z szanownych kolegów pisze listy z pretensjami do którejś telewizji lub radia że musi reklam słuchać?
Nawet jest gorzej ponieważ trudno oglądając film przed nimi uciec.
A tu zawsze można kliknąć ignoruj i irytujące szczególnie malkontentów wpisy firmy Kimla znikną bez śladu.
Dla 1000 osób przekazywane tu informacje są interesujące, a dla 1 czy 2 osób irytujące.
Problem tylko w tym, że żadna z tych 1000 zadowolonych nie ma powodów się wypowiadać, po prostu czyta i tylko trole cięgle płaczą.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 15:43
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

1.5mm 72m/min
5mm 14m/min

Pozostałe grubości będę podawał co kilka dni -będzie więcej wejść :)
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 13:25
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Szef każe pisać, to piszemy.
Jeśli uznał, że to przynosi korzyści to widocznie tak jest.
Jak dotąd nikt nie przytoczył argumentu przeciwko wycinarkom laserowym firmy Kimla, który mógłby obronić w merytorycznej dyskusji.

Zadacie pytania, a my chętnie odpowiemy, ale proszę o konkrety, a nie o wylewanie żali.
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 08:35
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Szanowny Kolego,

Nie wiem, dlaczego kolega ma taką niską samoocenę, że wciąż podkreśla, że do wielu podstawowych czynności życiowych niezbędna jest koledze pomoc "swojej kobiety"
Nieźle się kolega musi podniecać pisaniem na tym forum skoro dociągnął kolega do 4 w nocy.
Ciekawe co na to ta "kobieta"?
Szanowny kolega powinien pamiętać, że noc służy nie do "pieprzenia głupot" tylko do spania lub robienia tego bez "głupot"

Film pokazuje cięcie blachy 2 i 3mm bo taka akurat była cięta wczoraj na produkcji.
Film był dość spontaniczny, a że przy okazji pokazaliśmy automatyczny system magazynowania blach to oczywiście bardzo kolegę przepraszam, że stracił te kilka sekund na oglądanie bzdur.

Ilości sprzedawanych maszyn przez poszczególnych producentów są ogólnodostępne i nie trzeba być jasnowidzem żeby do tych danych dotrzeć. Na podstawie dostępnych informacji uważam, że Amada robi jakieś 1400 laserów rocznie, Trumpf około 1000, a Bystronic ok. 700 maszyn rocznie.
Ale to firmy o światowym zasięgu, a Kimla skupia się przede wszystkim na polskim rynku.
Na świecie jest ok 7.000.000.000 ludzi a w Polsce 38.000.000 czyli w Polsce mieszka co 184 człowiek. Jeśli podzielimy produkcję największego gracza na 184 to wyjdzie nam 7.6 maszyny rocznie. Czyli wychodzi, że lokalnie firma Kimla produkując obecnie ok 50 laserów rocznie jest w Polsce większym graczem nić wszyscy inni producenci razem wzięci.
(Tylko mi nie piszcie że w Afryce nie ma laserów bo właśnie dostaliśmy zapytanie z RPA od firmy mającej już 40 laserów).

Nie ma praktycznego ekonomicznie uzasadnionego zastosowania lasera z dwoma głowicami ponieważ jeśli przyjmiemy, że jest to zasilane z jednego źródła to jeśli podzielimy moc na 2 to prędkość cięcia spadnie dwukrotnie czyli wycinając 2x więcej części ale 2x wolniej dostaniemy tyle samo części w jednostce czasu ale znów jest to bez sensu ponieważ zużyjemy 2x więcej gazów, które w wycinaniu laserami 1um są największym kosztem.

Bardzo rozbawił mnie też widok napędu liniowego na bramie.
Dlaczego nie pokazano tam napędu napędzającego bramę tylko napęd wielokrotnie lżejszej osi napędzającej same głowice?

Jak założymy jedną zimową oponę do samochodu to i tak nic to nam nie da, a na pewno pogorszy trakcję. Dokładnie tak samo było na targach. Trudno nazwać maszynę liniową jeśli najważniejsza oś maszyny napędzana jest zębatkami. Tak, teoretycznie jeśli ktoś patrzy wyłącznie na słowa to tak jest tam silnik liniowy, ale co z tego skoro oś o najniższej dynamice napędzana jest zębatkami??? Przecież pozostałe osie muszą dostosować się do dynamiki osi najwolniejszej.

Poza tym system sterowania zastosowany w tym laserze wywodzi się z systemu sterowania obrabiarek skrawających i w związku z tym nie jest przystosowany do szybkich i dynamicznych obróbek.
Skutkuje to tym, że dla uniknięcia deformacji na skomplikowanych kształtach maszyna musi bardzo zwalniać tracąc cenny czas. I bawet dokładając "piąte koło u wozu" w postaci drugiej głowicy tego nie zmienimy.

Natomiast koszt wymiany ceramiki, co może się nie zdarzyć nawet przez rok jest nieistotnie niski w porównaniu z kosztami naprawy maszyn dinozaurów. Jeden z byłych pracowników serwisu dinozaura powiedział, że klient musiał zapłacić kilkaset tysięcy zł za wymianę bramy lasera po kolizji.
Może kolega wytłumaczy dlaczego wasze części kosztują mniej więcej 20 razy tyce co koszt ich wytworzenia?
Płytka, której cena nie powinna przekraczać 1000zł kosztuje 20.000 i to bez wymiany!
Jak ktoś nie ma co z pieniędzmi zrobić to oczywiście polecam ale jest wiele sposobów na bardziej rozsądne ich wydawanie.

edit:
Oprawco, przed chwilą cięliśmy blachę 1.5mm z prędkością 1.2m/s!
autor: www.kimla.pl_
09 lip 2014, 01:13
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Nagraliśmy coś na szybko bo już mi się tych waszych pojękiwań czytać nie chce.
To, że ktoś nie wierzy że polska firma produkuje najmocniejsze lasery fiber na świecie jest problemem niewierzącego a nie produkującego:

http://www.kimla.pl/mov-124-Laser-fiber-8kW/1

Wymyślacie sobie szanowni koledzy sztuczne problemy choć dobrze wiecie, że firmy w których pracujecie są współczesnymi laserowymi dinozaurami produkującymi niby lasery fiber montując głowicę od lasera fiber na konstrukcję od lasera CO2 z systemami sterowania od frezarek.

Nie nasz problem, że wasi mocodawcy potrzebują na drobną zmianę kilku lat, a co dopiero pisać o zaprojektowaniu całej maszyny od podstaw.

To, że sprzedajecie jeden laser na 2 miesiące to również nie nasz problem.
Zdaję sobie sprawę, że nerwy wam puszczają jak sprzedaż siada, ale takie życie, jedni odchodzą drudzy przychodzą.

Rynek laserów w Polsce ciągle rośnie i trzeba go uzupełniać i to, że robią to polskie firmy należy cię cieszyć, a nie wciąż narzekać.

No oczywiście praca dla któregoś z dinozaurów tłumaczy panikę szanownych kolegów.

Pokażcie tak szybką i atrakcyjną cenowo wycinarkę światłowodową to na pewno odzyskacie rynek swoimi zastępami handlowców codziennie chcących jajko znieść aby ktoś kupił wasz laser.

Ale nie ma już Polaków mądrych po szkodzie. Teraz każdy dokładnie ogląda każdy milion zanim go wyda, a jeśli może kupić tańszą maszynę , która zastąpi dwie droższe to trudno się dziwić że się kolejka ustawia. Już nie wspominając o zdzieraniu na serwisie. Dinozaury zawsze były żarłoczne.

Sens użycia większej mocy nawet do cienkich blach jest taki, że laser 8kW tnie 2x szybciej od lasera 4kW, a laser 8kW kosztuje dużo mniej niż 2 lasery 4kW. Logiczne?

Jeśli nie to następny argument to zużycie mediów.
Jeśli nawet kupimy te 2 lasery 4kW to do wycięcia tej samej ilości części zużyjemy 2x więcej gazów 2x więcej prądu i 2x więcej części.
Poza tym będziemy potrzebowali 2x więcej miejsca na hali i kolejnego operatora.

Czy na prawdę nie widzicie swojej hipokryzji w waszych atakach?

Nie wiem o jakich "wiarygodnych źródłach" kolega pisze, ale mam wrażenie że to bardziej bajkopisarstwo i pobożne życzenia niż rzeczywiście wiarygodne źródła.
W rzeczywistości osobiście widzieliśmy jak w IPG każdy laser jest testowany na przebijaniu kilkuset otworów w grubej blasze miedzianej.

Żaden z dinozaurów nie pokazał na targach w poznaniu lasera z napędami liniowymi.
Dlaczego? A skąd ja mam wiedzieć? Niemiec pięknie szczerzył zębatkowe napędy ciągnące bramę, aż wstyd było patrzeć, że taka porządna firma nie może sobie z tym poradzić.
Szwajcar rozbawiał publiczność do łez mówiąc, że pokazywana maszyna ma napędy liniowe świecąc ogromnymi okrągłymi silnikami po obu stronach bramy, a Japończyk w ogóle nie podjął tematu napędów liniowych i udawał że nie rozumie pytania.

Koszty cięcia 50 zł to średnie techniczne koszty pracy zawierające gaz, prąd i elementy zużywające się. Jak policzyłem? Dodałem te trzy wartości do siebie :)
Jest to wartość średnia, przy tlenie jest trochę taniej, przy azocie trochę drożej, ale lasery Kimla mają np. technologię Common DC Bus, która w samych napędach oszczędza do 70% energii ponieważ oś hamująca oddaje energię do osi rozpędzającej się i zasilanie systemu posuwów sprowadza się do uzupełniania ubytków mocy a nie zasilania wszystkich napędów osobno. Skoro nie ma obciążenia od narzędzia to prawie cała energia zużyta do rozpędzenia osi może być odzyskana.

W sprawie kolizyjności głowicy przydadzą się statystyki.
Na kilkadziesiąt laserów Kimla pracujących w Polsce i zagranicą od kilku lat nie zdarzyło się aby ktoś uszkodził głowicę w stopniu większym niż uszkodzenie ceramiki?
Dlaczego?
Ponieważ w laserach Kimla jest cały szereg zabezpieczeń skutecznie przeciwdziałających takim zdarzeniom, jak predykcyjna generacja ścieżki, czy dedykowany bardzo szybki zintegrowany sterownik HSU.
Jeśli w firmie szanownego kolegi nie potraficie poradzić sobie z tym problemem to proszę mieć pretensje do waszych konstruktorów zamiast szukać rad u konkurencji.

W sprawie przeglądów laserów IPG kolega mi oczywiście wskaże na której rzekomo stronie dokumentacji jest zapis o konieczności przeglądów, ponieważ wielokrotnie czytając ten manual i może nie doczytałem o takiej konieczności.
Może jak w waszej firmie drobiazgowo analizowali manual IPG to przypadkowo zawieruszyła wam się kartka z waszej instrukcji?

Pytaniami o sposób pomiaru mocy szanowny kolega naprawdę mnie zaciekawił.
Na prawdę nie wiecie jak się mierzy moc w laserze światłowodowym na wyjściu???
Nie dziwię się w takim razie ,że jeszcze nie macie prawdziwego źródła włóknowego.
Wierzcie mi to są podstawy i dopóki nie odrobicie lekcji nie bierzcie się za takie rzeczy -szkoda czasu i pieniędzy. Klepcie sobie dalej te parowozy na CO2 i jakoś może uchowacie się jakoś na rynku.
autor: www.kimla.pl_
06 lip 2014, 22:59
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: 5m/s 5G najszybszy laser Kimla
Odpowiedzi: 277
Odsłony: 36273

Jak sobie poradzono z głowicą aby wytrzymywała 8kW jest właśnie tym czego nie potrafią zrobić inne firmy.
Jest to tajemnicą ponieważ Firma Kimla nie będzie podpowiadać konkurencji jak sobie z tym poradzić.

Laser 8kW tnie do 25mm blachę czarną i do 20 mm nierdzewną. Nie jest to granica możliwości ale przy dużych grubościach powinno się stosować już inne technologie cięcia.

Na targach pokazywano cięcie do 8mm ponieważ w tym zakresie grubości są największe przyrosty wydajności cięcia którymi można się pochwalić i pokazać bardzo dużą przewagę nad konkurencją.

Po co pokazywać jak np. Niemcy wycinanie nierdzewki 20 czy 25mm?
Wyglądało to bardziej zniechęcająco niż zachęcająco.
Przebijanie trwało ze 3 minuty, a szybkość cięcia była niższa niż cięcia na waterjecie.
Przy tym dysza była takiej średnicy, że zużycie azotu było ogromne.

Do takich blach lepiej i taniej użyć waterjeta.
Waterjet Kimla w wersji produkcyjnej kosztuje poniżej 500tys zł a Niemiecki laser z napędami zębatymi kosztował pewnie ze 3 miliony.

Za taką cenę można kupić laser Kimla Powercut 6kW, waterjeta Streamcut z pompą 50HP i jeszcze zostanie na luksusową limuzynę.
A grubość cięcia takiego zestawu to nie będzie marne 25mm tylko 200mm dowolnego materiału, wciąż zapewniając sobie ekstremalną wydajność cięcia cienkich blach.

Wróć do „5m/s 5G najszybszy laser Kimla”