Schemat el sterowania elektromagnesami zaworow pompy hydr

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1862
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

Schemat el sterowania elektromagnesami zaworow pompy hydr

#1

Post napisał: blasterpl » 10 lut 2016, 20:46

Czy ktoś z kolegów może wspomóc w stworzeniu schematu elektrycznego sterowania elektromagnesami zaworów agregatu hydraulicznego . Schemat hydrauliczny na foto , o ile sterowanie cewek YH4 , YH5 wydaje się być proste , myślę zastosować dżojstik monostabilny 3 polozeniowy ( dźwignia do góry załącza YH4 , dźwignia na dol załącza YH5 , pozycja środkowa wyłączone oba zawory) , jeśli się mylę to mnie poprawcie :wink: . Ale co i jak ma sterować YH1 i YH3 :shock: . Co to jest S1 i S2 :?:

Obrazek



Tagi:


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#2

Post napisał: ma555rek » 11 lut 2016, 22:18

Jakbyś jeszcze opisał co ma robić sterowany tłok to byłoby łatwiej ale...
-zał YH5 to ładujesz fi250 a z fi 90 idzie na spust.
-zał YH4 to ładujesz fi 90 a fi 250 musi się rozładować, Ale może tylko przez dławik fi2 na linii do YH3 bo w stronę YH4 jest zawór 8.1 i nie puści- czyli YH3 też musi być załączony jednocześnie z YH4.
- YH1 upuszcza pompę ND na spust odciążając silnik główny. Kiedy będzie potrzebny większy wydatek to musisz sam wyniuchać - wtedy załączasz YH1 który zamknie spust i zasili wydatkiem ND linię wysoką z zabezpieczeniem 130bar na DA1. Prawdopodobnie taka potrzeba będzie gdy zasilać będziesz fi 250 ale nie wiem jak z siłami - może na początkowym skoku gdy jeszcze nie jest wymagane pełne zaprasowanie i stąd silnik da radę pogonić dwie pompy jednoczenie.
- S! i S2 to krańcówki czujników ciśnienia nastawiane na określoną wartość - może one są steroawniem procesu - pompuje do 190 i coś robi albo do 290 itd.
- masz jeszcze zabezpieczenie 315bar lini wysokiej na DB1 aby się coś nie rozerwało.
Tak z grubsza.

[ Dodano: 2016-02-11, 22:29 ]
przenieś sobie to do wlaściwego tematu, nie zauważyłem ze to odprysk.
Pasjonat

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”