Rexroth Pneumobil- pojazd napędzany sprężonym powietrzem

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Rexroth Pneumobil- pojazd napędzany sprężonym powietrzem

#1

Post napisał: Adrian M. » 03 mar 2014, 11:21

Witam, nazywam się Adrian Mitoraj, jestem przewodniczącym koła naukowego Pikiot, działającego przy Instytucie Podstaw Konstrukcji Maszyn na wydziale Mechanicznym Technologicznym. Skonstruowaliśmy bolid, który będzie napędzany sprężonym powietrzem. Mamy zamiar nim wystartować w zawodach organizowanych przez Bosh Rexroth, które odbędą się na Węgrzech w dniach 16-17 Maja. Nasz projekt zastał zaakceptowany przez komisję, co oznacza, że pozostało nam "tylko" go zbudować. Na chwilę obecną poszukujemy sponsorów, którzy udzielą nam pomocy. Niekoniecznie wyrażonej pieniędzmi. Przyjmiemy materiał, lub wykonanie elementu np. ramy.

Jeżeli macie możliwość sponsoringu, lub znacie firmę, która mogłaby się tym zainteresować prosiłbym o podanie kontaktu w celu osobistego skontaktowania z taką osobą. Na chwilę obecną rozpoczynam poszukiwania przez internet. Po 11.03 będę miał założoną instalację LPG więc będę jeździł od firmy do firmy.

Link do galerii zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/c8yl7hzv7tatum2/UYL_LFAAJR
miejsca czerwone o wymiarze A4 na ramie są zarezerwowane dla Rexroth'a (dodatkowo musi być jeszcze na przodzie bolidu o czym się dowiedziałem niedawno) cała reszta jest do rozdysponowania.

Dalszy kontakt na PW.

Mail koła naukowego: [email protected]

Poniżej wklejam tekst z dokumentu przeznaczonego dla sponsorów:
Szanowny Panie,

Koło naukowe PiKIOT z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej postawiło sobie ambitne zadanie udziału w europejskiej edycji zawodów Rexroth Pneumobil 2014 w kategorii pojazdów prototypowych napędzanych sprężonym powietrzem.

W poprzedniej szóstej edycji tych zawodów, które odbyły się w maju 2013 roku w mieście Eger na Węgrzech uczestniczyło 41 zespołów reprezentujących uczelnie techniczne z 5 krajów. Same zawody stanowią wielkie wydarzenie kulturalne i naukowo-techniczne.

W niezwykle krótkim czasie kilku miesięcy udało się nam zaprojektować bolid zdolny do startu w tych wyścigach aby godnie konkurować z innymi zespołami. Sam start w zawodach poprzedzony jest kilkoma etapami kwalifikacji, przez które przeszliśmy pomyślnie.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcia przedstawionej inicjatywy. Poprzez udział w tym projekcie Państwa firma ma wpływ na wykształcenie przyszłej kadry inżynierskiej o unikalnych umiejętnościach. Zaangażowanie Państwa Firmy w projekt, propagujący budowę proekologicznych pojazdów, pozwoli na reklamę firmy na arenie krajowej i międzynarodowej, co wpłynie korzystnie na jej wizerunek jako firmy, dla której ważny jest aspekt ekologiczny.

Jednocześnie, jesteście Państwo zaangażowani w popularyzację bardzo medialnego w ostatnich latach trendu związanego z popularyzacją pojazdów proekologicznych. Proponujemy trzy typy sponsoringu opisane w poniższej Tabeli:Naszym zdaniem projekt jest bardzo interesujący z powodu medium jakim napędzany jest pojazd. Hasło "samochód na powietrze" zawsze wzbudzało szerokie zainteresowanie i powoduje, że nasz projekt jest ciekawy medialnie.

Ze strony członków koła jak i opiekunów naukowych zapewniamy nasze pełne zaangażowanie i wiarę w sukces projektu. Postępy prac projektu można śledzić na naszej stronie pikiot.polsl.pl.
Bardzo dziękujemy za zapoznanie się z przedstawioną propozycją. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie prośby i nawiązanie współpracy w tym zakresie z Państwa firmą.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli posiadacie Państwo informacje na temat ewentualnego sponsora, proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam,
Adrian M.Tagi:

#2

Post napisał: mcamasta » 17 maja 2014, 16:49

I jak wyniki?

#3

Post napisał: Adrian M. » 27 mar 2015, 19:12

Witam wszystkich ponownie.
Chciałbym poinformować, że nasza konstrukcja zakwalifikowała się na zawody po raz drugi (dodatkowo została ona zmodyfikowana) oraz koło pozyskało sponsora, który wykona ramę. Pozostaje jeszcze wiele pracy do wykonania, (Rexroth przysłał już części potrzebne do budowy silnika). Dlatego zwracam się z prośbą już jako absolwent i były przewodniczący koła o pomoc. W zamian oferujemy miejsce reklamowe na bolidzie.
Poniżej podaję link do dropboxa z zaktualizowanymi renderami pojazdu (znajdują się tam również stare dla porównania).
https://www.dropbox.com/sh/c8yl7hzv7tatum2/UYL_LFAAJR

Kontakt z obecną przewodniczącą koła Katarzyną Wojciechowską
[email protected]
Lub telefon: 721 613 349

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”